
«Es darbā uzrakstīju atlūgumu un gatavojos miršanai. Man bija saraksts, ko vēlos paspēt izdarīt pirms nāves,» atceras Džūdija Pērkinsa. Pirms trim gadiem viņai tika sākta eksperimentāla ārstēšana, un vēža šūnas organismā vairs nav atrodamas. «Tagad esmu atgriezusies ierastā ikdienas režīmā.» Foto — The Washington Post.
Mediķi pirmo reizi izārstē sievieti vēlīnā krūts vēža stadijā
Pirms trim gadiem Džūdija Pērkinsa saņēma skaudru diagnozi: 49 gadus vecai divu bērnu mātei atlicis dzīvot tikai dažus mēnešus. Pirmo reizi krūts audzējs inženierei no Floridas tika atklāts jau 2003. gadā, un toreiz sieviete piekrita mastektomijai jeb krūšu noņemšanai. Diemžēl audzējs pēc desmit gadiem atgriezās agresīvākā formā ar daudzām metastāzēm. Viens ļaundabīgs bumbulis aknās bija tenisa bumbiņas lielumā. Audzēja izplešanos nespēja apturēt septiņi dažādas ķīmijterapijas kursi.
Pērkinsa piekrita jaunam medicīniskam eksperimentam — imūnterapijai, kad pacientam tiek injicētas īpaši pavairotas šūnas, kas pirms tam atsijātas no viņa paša imūnsistēmas. Tagad 52 gadus vecā sieviete tiek uzskatīta par izdziedinātu, bet pašu ār-stēšanas metodi zinātnieki raksturo kā «ārkārtīgi daudzsološu» atklājumu, kas piedzīvots pirmo reizi. Medicīnā nav zināms neviens cits paņēmiens, kā izārstēt krūts vēzi, kas tik plaši izplatījies organismā.