
Ukrainas drošības dienesta virsnieki 5. decembrī arestē Mihailu Saakašvili, taču opocizionāra atbalstītājiem izdevās viņu atbrīvot. Drošībnieku reids bija veiksmīgs dažas dienas vēlāk. Foto — EPA/LETA.
Kijevas centru atkal paralizējuši bezgalīgi sastrēgumi, it īpaši pie ieejas tā dēvētajā valdības kvartālā. Policija aptur katru auto — pārmeklē, vai tajā nav paslēpti ieroči un papildu riepas, no kurām var būvēt labus protesta ugunskurus.
Tieši tāda pati situācija bija pirms četriem gadiem, kad galvaspilsētā sākās protesti pret toreizējo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču. Valdības, parlamenta un prezidenta administrācijas ēkas atrodas dažu simtu metru attālumā cita no citas. Ja tām draud briesmas, policija un armijas vienības tās var aplenkt un apsargāt vienā lokā.
2014. gada decembrī drošībnieki tādā veidā apsargāja Janukoviča režīmu, tagad — Petro Porošenko pozīcijas. Taču atšķirībā no Janukoviča pašreižējam valsts vadītājam ir nopietns oponents — bijušas Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili (49). Lai ierobežotu viņa politisko ietekmi, pašreizējā ukraiņu vara cenšas iesēdināt gruzīnu aiz restēm.