
Kiberkaravīru skološana Igaunijā sākusies 2013. gadā, un līdz šim mācības pabeiguši jau 100 puišu.
Vienā no Igaunijas visdrošāk aizsargātajām karaspēka daļām tiek mācīti moderno laiku kiberkaravīri - jauniesauktie, kuriem jāuztur bruņoto spēku IT sistēmas un jāatvaira virtuālie uzbrukumi, kas mūsdienās kļuvuši par ikdienu
Štāba un sakaru bataljona komandieris pulkvežleitnants Renē Innoss (René Innos) mani pieņem savā štābā Tallinā. Šeit, pie Filtra ceļa, izvietoti vairāki Igaunijas drošības pīlāri: Aizsardzības spēku galvenais štābs vienā ielas pusē, bet otrā - Štāba un sakaru bataljons. Ar mūri norobežotajā bataljona teritorijā atrodas arī NATO Kiberaizsardzības centrs.
Kā likteņa ironija šķiet fakts, ka tepat blakus Aizsardzības spēku kapsētā stāv «bronzas Aļoša» - piemineklis kritušajiem padomju karavīriem, kura pārvietošana prom no Tallinas centra 2007. gada pavasarī izraisīja skaļus Krievijas protestus, vardarbīgus nemierus pilsētā un masīvu kiberuzbrukumu Igaunijas valsts iestādēm. Sarežģītības un mēroga ziņā šis uzbrukums bija viens no nopietnākajiem jaunajā tūkstošgadē, kļūstot par mācībstundu ne tikai igauņu, bet daudzu pasaules valstu militāristiem.