
Dongu ģimene no Pekinas ar nedēļai iepirktiem pārtikas krājumiem. Tiek izteikti pieņēmumi, ka viens no pārtikas cenu celšanās iemesliem ir maksātspējas un apetītes palielināšanās tādās lielās valstīs kā Ķīna, Indija un Indonēzija. Vai tā tiešām ir?.
Pēdējos gados finanšu tirgi atklājuši labas peļņas iespējas lauksaimniecības produktos. Sekas ir skarbas: spekulanti dzen uz augšu pārtikas cenas - šogad jau divreiz sasniegti cenu rekordi, tikmēr miljoniem cilvēku visā pasaulē grimst arvien dziļāk nabadzībā
Telpa, kurā tiek pirkta un pārdota pasaules pārtika, neizskatās diez cik garšīga. Uz Čikāgas biržas CBOT grīdas mētājas papīri un tukšas papīra glāzes. Nepievēršot uzmanību, kas zem kājām, apkārt staigā iesvīduši vīri koši dzeltenās, zilās vai sarkanās žaketēs. Māj ar rokām, sasaucas un vienojas par sojas pupiņu, cūkgaļas, kviešu un citu pārtikas produktu cenām. Šī ir pasaulē lielākā nākotnes darījumu* birža, kurā tiek izlemts par pārtikas cenām un, gribot vai negribot, arī miljonu cilvēku likteņiem. Šie lēmumi ietekmē gan individuālu investoru peļņu, gan badu pasaulē.