Atsvešinātie

Čīlē metro biļetes cena pieauga par 4 centiem. Grautiņu postījumi — miljardos

Bagātās un nabagās valstīs, ziemeļos un dienvidos, Eiropā, Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā.

Kur tik vien skaties, notiek masu protesti.

Aizgājušajā nedēļas nogalē «dzelteno vestu» kustība Francija «svinēja» gada jubileju ar kārtējiem grautiņiem Parīzē, kuros izsita veikalu skatlogus, aizdedzināja automobiļus un apmētāja policiju un ugunsdzēsējus ar jebko, kas gadījās pa rokai.

Honkongā, kur masu protesti turpinās jau kopš pavasara, policija ielenca vairākus simtus studentu Politehniskās universitātes ēkās, un desmitiem tūkstošu devās ielās, lai mēģinātu viņus atbrīvot. Policija pagājušajā nedēļa aizturēja vairāk nekā tūkstoti cilvēku.

Šogad stihiski masu protesti izcēlušies arī Alžīrijā, Bolīvijā, Čehijā, Čīlē, Ekvadorā, Haiti, Hondurasā, Irākā, Katalonijā, Libānā, Sudānā. Desmitiem un pat simtiem tūkstošu cilvēku pēdējo mēnešu laikā izgājuši ielās, par spīti nereti brutāliem varas iestāžu pretuzbrukumiem, — Irākā vien kopš oktobra gājuši bojā vairāk nekā 300 un tūkstošiem ievainotu. Britu žurnāls The Economist salīdzina notiekošo ar 1968. gadu, kad protesti, arī nereti vardarbīgi, uzliesmoja ASV, Francijā, Vācijā, Polijā, Īrijā, Meksikā, Brazīlijā un citur.

Jaunākajā žurnālā