Ārkārtas situācija

  • ir.lv
  • 28.10.2015
  • IR
Finanšu un ekonomikas profesors Sje Dzuoši: «Tikai tālab vien, ka es meklēju risinājumu palīdzēt trūcīgiem vīriešiem tikt pie sievām, mani sākuši apsaukāt»

Finanšu un ekonomikas profesors Sje Dzuoši: «Tikai tālab vien, ka es meklēju risinājumu palīdzēt trūcīgiem vīriešiem tikt pie sievām, mani sākuši apsaukāt».

Ķīnā trūkst sieviešu? Jāļauj vairākiem vīriešiem dalīties ar sievu! - iesaka ekonomists

Neviens, protams, jums neuzspiež pieņemt ideju «viena sieva, vairāki vīri»! Tas ir tikai piedāvājums! Tā Džeņdzjanas universitātes finanšu un ekonomikas profesors Sje Dzuoši komentē reakciju, ko izraisījis viņa nesen publicētais emuārs par to, kā tikt galā ar Ķīnas samilstošo problēmu - nesamērīgi lielo vīriešu skaita pārsvaru. Profesors ieteicis: vērts apsvērt valstī atļaut poliandriju, tas ir, daudzvīrību.

Vēl viena neslikta ideja: legalizēt divu vīriešu laulības, - rakstīja Sje. 

Šo emuāru viņš gan tagad ir izdzēsis. Bet tas nepalika nepamanīts, jo profesoram virtuāli seko 2,6 miljoni cilvēku.

Statistiskās aplēses liecina, ka 2020.gadā Ķīnā vīriešu būs par 30 miljoniem vairāk nekā sieviešu (ANO aplēses prognozē vēl lielāku vīriešu un sieviešu disproporciju - 50 miljonus). Lielvalstī šādus vecpuišus dēvē par guanggun jeb «kailajiem zariem». Līdz šādai situācijai lielvalsts ir nonākusi savas stingrās dzimstības ierobežošanas politikas dēļ, kad 1979.gadā valdība ieviesa viena bērna politiku. Kultūras īpatnību dēļ daudzas ģimenes izvēlējās labāk audzināt vienu dēlu, nevis meitu. To panāca ar selektīviem (un nelegāliem) abortiem. Taču problēma ir acīm redzama joprojām: uz katrām 100 meitenēm turpina dzimt 117 zēni. (Bez iejaukšanās vidēji pasaulē uz 103 meitenēm dzimst 106 zēni).

Jaunākajā žurnālā