
Speciāli spēlēm uzceltā daiļslidošanas un šorttreka pils Aisbergs.
Ambīcijas, izšķērdība un zagšana Krievijas stilā jeb kā Soči kļuva par visu laiku dārgākajām olimpiskajām spēlēm. Soču iespaidīgais rēķins - 51 miljards dolāru - pārspēj skaitli, ko veido, visas iepriekšējās ziemas spēles kopā ņemot
Jaunais ceļš un dzelzceļš uz kalnu kūrortu Krasnaja Poļana, kur notiks Soču ziemas olimpisko spēļu sacensības slēpošanā un snovošanā, sākas Adlerā - piejūras pilsētā, kas pēdējos gados pārvērtusies par transporta estakāžu jucekli. Kā zaigojoša prizma ar stikla fasādi starp zaļi brūnajām Kaukāza kalnu nogāzēm un Melnās jūras viļņiem tagad stāv arī nesen atklātā dzelzceļa stacija. Lielākā Krievijā.
Šā infrastruktūras projekta pārraugs ir valsts uzņēmums Rossijskije žeļeznije dorogi (Krievijas dzelzceļš). Tā vadītājs Vladimirs Jakuņins ir tuvs Vladimira Putina sabiedrotais. Jakuņina pārraudzībā ir 83 000 km sliežu ceļu, kas ir trešais lielākais dzelzceļa tīkls pasaulē, un gandrīz miljons darbinieku. Savukārt 50 km garais posms no Adleras līdz Krasnaja Poļanai ir tik ambiciozs, ka uzreiz atsauc atmiņā lielo cilvēka cīņu ar dabu, par kādu pārvērtās Baikāla-Amūras maģistrāles jeb BAM būvniecība 70. un 80.gados cauri nomaļai taigai Krievijas Tālajos Austrumos.