
Mārtiņa audzēkņi no plastmasas pudelēm veido mašīnas, kuras uz priekšu traucas ar reaktīvās raķetes ātrumu. Mārtiņš atklāj, ka tas iespējams, ja pudelē iepilina tikai dažus pilienus izopropilspirta, izlīdzina pa pudeles iekšpusi un tad pie pudeles korķa, kurā izurbts mazs caurums, pietuvina šķiltavas liesmu. Viss, pudele aiztraucas!
Kamēr ķīmiķis Mārtiņš Gulbis strādāja skolā, viņam nereti bija tur jāpaliek līdz vēlai naktij, lai sagatavotu eksperimentus mācību stundām. Tāpēc viņš izveidoja uzņēmumu Laboratorium, kur to vien dara, kā ar dažādu eksperimentu palīdzību bērniem māca fiziku un ķīmiju
Ja Mārtiņš Gulbis vienā rokā ir paņēmis pinceti, bet otrā - kolbu ar šķīdumu, jārēķinās, ka apstādināt viņu būs grūti. Vispirms viņš jums parādīs, kā bez sērkociņiem uz acetonā pamērcēta papīra, ko iekrāsojis kālija permanganāts, uzpilinot sērskābi, var iegūt uguni. Sekos interaktīvs šovs, kurā tiks pierādīts, ka, iepilinot plastmasas pudelē tikai dažus pilienus izopropilspirta, var sasniegt reaktīvās raķetes ātrumu. Tad, uzlicis savām brillēm virsū sarkanas aizsargbrilles, Mārtiņš ar trakā profesora smīniņu sejā 20 litru plastmasas bundulī uzbur zaļas ugunsliesmas. Tiešām elektrozaļas! Uz izbrīna pilnajiem «bet kā, kā?» viņš ar apmierinātu smaidu klusi atklāj noslēpumu: «Borskābe plus spirts. Bet šo eksperimentu bērni nedrīkst veikt bez pieaugušajiem, jo ir straujš un spēcīgs uzliesmojums. Pats no priekiem, ka eksperiments izdevies, esmu apdedzinājis roku.»