
«Aparāts, kas riņķo virs Marsa, ieguva ne tikai attēlus, bet arī spektrus. Pēc tiem daudz ko nosaka. Piemēram, to, ka kosmosā ir daudz spirta,» saka Ilgonis Vilks.
Astronomijas pētnieku Ilgoni Vilku nepārsteidza ziņa par to, ka uz Marsa atklāts ūdens. Tas bijis nojaušams jau pāris gadus iepriekš, taču kā «notikums tas ir gan svarīgs. Jo - kur ūdens, tur dzīvība»
Ar Latvijas Universitātes pasniedzēju un Astronomijas institūta pētnieku Ilgoni Vilku var parunāt gan par «nokritušā» meteorīta krāteri Mazsalacā, «kurš bija baigi neprofesionāli izrakts», gan par Fēliksa Baumgartnera brīvo kritienu no 39 km augstuma, kas ir «superīgs sasniegums cilvēka spēju demonstrēšanā, vēroju tiešsaistē datorā». Atbildēt gan uz piektklasnieka jautājumiem, gan smalki diskutēt par tumšo matēriju un Visumu.
Ilgonis Vilks ir LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja direktors un pērn izdotās astronomijas vārdnīcas autors, tajā iekļauti astronomijas un kosmonautikas termini sešās valodās. Vilkam zvaigžņu likumi (astro - zvaigzne; nomos - likums) pazīstami, tāpēc saruna ar viņu uz planētas Zeme ir par aktuālo planētu Marss - 28.septembrī ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) paziņoja, ka uz Marsa atrasts ūdens.