Formulēt var, tikai rakstot

  • Mārtiņš Mintaurs, Domuzīme
  • 26.08.2021
  • Domuzīme
«Tagad arī mūsu kultūrā ir tāds stāvoklis, kurā sabiedrība ir kļuvusi gļēva un tai vairs nav īstu emociju,» domā rakstnieks Egīls Venters.
Foto — Kristaps Kalns

«Tagad arī mūsu kultūrā ir tāds stāvoklis, kurā sabiedrība ir kļuvusi gļēva un tai vairs nav īstu emociju,» domā rakstnieks Egīls Venters. Foto — Kristaps Kalns.

Ar Egīlu Venteru sarunājas Mārtiņš Mintaurs

Egīls Venters ir latviešu rakstnieks, sešu romānu, trīs stāstu krājumu un lugas Pelnu lietus autors, kopš 1990. gada publicējis arī recenzijas un rakstus par literatūras kritiku. LZA Valodas un literatūras institūta līdzstrādnieks (1985—1990), žurnāla Grāmata (1990—1992) un žurnāla Karogs (1998—2000) redaktors, vadījis kino un teātra kritikas nodaļu laikrakstā Literatūra un Māksla Latvijā (2000—2002).

Mārtiņš Mintaurs ir vēsturnieks, žurnāla Domuzīme vēstures nodaļas redaktors. Interesējas un raksta par kultūrpolitiku Latvijā un latviešu literatūru 19. un 20. gadsimtā.

 

Vēstījumi, kas atspoguļo gan laiku, gan citas dimensijas un ļauj ieskatīties cilvēka būtības atspulgā, ikdienas kņadā bieži paliek nepamanīti. Egīla Ventera tekstos pagātne, tagadne un nākotne pastāv līdzās, un cilvēks tās piedzīvo vienlaikus. Iespējams, tieši tā ir eksistenciālisma būtība. Nupat klajā nācis sestais Ventera romāns Lūnas impērijas hronika, un tas ir iemesls sarunai par dzīvi un literatūru ar rakstnieku, kura darbi daļai lasītāju vēl jāatklāj.

Jaunākajā žurnālā

Atbraucis uz Rīgu, lai šī intervija varētu tapt klātienē, Rafaels Martins Kalvo atzīst: «Dzīve ārpus pilsētas ļauj man domāt brīvāk. Pilsētā vienmēr kaut kur jāsteidzas, bet laukos tādas steigas nav.»
Foto — Kristaps Kalns
  • Ievadsleja

Sveicināti, godājamie žurnāla lasītāji!

  • Proza

Zelta zars. IX Koku pielūgsme

Foto — Krišs Salmanis
  • Proza

Selga

Ilustrācija — Adriana Paula Kristapsone
  • Proza

Maranta

Neticamā katastrofa

  • Dzeja

Marija rāda uz karātavām

Reinis Pelle Karlsons (1993) ir dzejnieks. Publikācijas žurnālos Žoklis un Strāva, portālā Punctum u. c. Strādā pie pirmā krājuma.