
«Palaidu, lai iet, bet pēc dažām dienām redzēju vēl vienu, sīkāku,» stāsta Latvijā jaunas zirnekļu sugas atklājēja Agnese Lagzdiņa. Latviskojot angļu nosaukumu, to varētu saukt par meža uti vai sešacu zirnekli — vairumam radinieku ir astoņas acis, bet šim — par divām mazāk.
Apšuciemā, pie mājas, kur dzīvo viņas ģimene, Agnese pacēla ārā atstātos gumijas zābakus, un no tiem izkrita kāda dīvaina radība. «Pusotra, divus centimetrus garš - diezgan liels. Sākumā domāju, ka ērce, piesūkusies suņiem, tuvāk paskatījos - kājas garākas. Nofotografēju, ieliku portālā Dabasdati.lv. Lasīju komentārus, brīnījos: «Apsveicu ar jaunu sugu!»»
Agnese, pēc izglītības un profesijas šuvēja, pirms mēneša uzgāja Latvijas faunā nebijušu zirnekļu dzimtu un sugu - Dysderidae, Harpactea rubicunda. Reto eksemplāru Dabasdati.lv pamanīja entomologs (kukaiņu pētnieks) Uģis Piterāns. Viņa versiju apstiprināja arahnoloģe (zirnekļu pētniece) Inese Keiša. «Zirneklis Apšuciemā pārsteidz pētniekus,» internetu pāršalca ziņa. «Nācis uz Latviju 76 gadus!» kāds komentēja. Tuvākā valsts, kur sastopams šis «zvērs», ir Lietuva, tur tas pirmo reizi konstatēts ap 1939.gadu.