
Lai iemācītos strādāt ar stiklu, Mārtiņš Eltermanis rīkojās aizkustinoši vienkārši — aizgāja pie konkurējošā uzņēmuma.
Jelgavas uzņēmuma
Glassstyle darbinieki ir pārdroši - viņiem patīk uzņemties vairāk, nekā iespējams, un tad ar stikla un metāla konstrukcijām pārsteigt pasūtītājus
Kad viens no vīriem, pabeidzis metināt melno tēraudu, norauj no sejas aizsargmasku un uzsmaida kolēģim velnišķīgi apmierinātu smaidu, viņš atgādina vikingu. Cūkādas priekšautā ar tādiem pašiem cūkādas zābakiem kājās, viņš aizrautīgi darbojas ar metāla konstrukcijām, kas vēlāk tiks vestas uz Norvēģiju un izmantotas kādas koka mājas celtniecībā. Bet attieksme tāda, it kā viņš sev zobenu kaltu.
Tādi ir visi vairāk nekā 33 Glassstyle darbinieki. Pie ražotnes atstātais žigulis, kas izmantots auto izdzīvošanas sacensībās, ir lielisks apliecinājums, ka viņi ir mazliet dulli. Uzņēmuma dibinātājs Mārtiņš Eltermanis tieši krīzes gados nolēma kopā ar draugu veidot stikla apstrādes uzņēmumu, lai gan viņam nebija ne plika graša pie dvēseles, ne arī sajēgas par stiklu. Vēlāk, uzņēmuma līdzīpašnieka Māra Krasmaņa iedrošināts, sāka nodarboties ar metālapstrādi un kopā ar kolēģiem kļuva par īstiem metālistiem. Norvēģijā paši pieteicās demontēt un atjaunot vecas slūžas, lai gan iepriekš neko tādu nebija darījuši. Kad norvēģu sadarbības partneri nedroši ieminējās, vai latvieši var tiltu uzbūvēt, atbildēja - protams! Uzbūvēja. Tāds ir Glassstyle galvenais darba princips - nebaidīties riskēt.