Jaunie stikla griesti

Attālināti strādājošajiem pastāv risks kļūt par «neredzamajiem darbiniekiem» un līdz ar to mazākas iespējas nopelnīt paaugstinājumu. Lai no tā izvairītos, eksperti iesaka izvēlēties hibrīdmodeli — dažas dienas strādāt klātienē, dažas no mājām.
Ilustrācija — Freepik

Attālināti strādājošajiem pastāv risks kļūt par «neredzamajiem darbiniekiem» un līdz ar to mazākas iespējas nopelnīt paaugstinājumu. Lai no tā izvairītos, eksperti iesaka izvēlēties hibrīdmodeli — dažas dienas strādāt klātienē, dažas no mājām. Ilustrācija — Freepik.

Darbs attālināti var ietekmēt izaugsmes iespējas, rāda starptautiski pētījumi

Laikā, kad strādāšana attālināti kļuvusi par izplatītu darba attiecību formu, vairāk nekā līdz šim saasinājusies tā sauktā stikla griestu problēma. Šī metafora apzīmē neredzamu barjeru izaugsmei un līdz ar to iespējai saņemt labāku atalgojumu. «Stikla griestu» riskam vairāk pakļautas sievietes, cilvēki ar invaliditāti vai atšķirīgu ādas krāsu. Taču tieši šo sociālo grupu pārstāvji visbiežāk izvēlas strādāt no mājām. Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat dati rāda, ka pērn attālināti strādāja 45 procenti sieviešu un 30 procenti vīriešu. 

«Izvēlēties vienkārši darbu vai labu karjeru — tas ir jūsu pašu lēmums. Bet, ja strādāsit no mājām, neesiet pārsteigti par rezultātu,» sociālajā tīklā Twitter izteicies Jefferies Financial Group izpilddirektors Ričs Hendlers. Uzņēmumu vadība bieži vien «aizmirst» par tiem darbiniekiem, kas strādā attālināti, un nenovērtē viņu sniegumu. To rāda arī kompānijas FlexJobs 2021. gada pavasarī veiktā aptauja. Šis uzņēmums palīdz atrast darbu cilvēkiem, kuri vēlas strādāt attālināti jebkurā vietā pasaulē.

Jaunākajā žurnālā