Ceļošanas narkotika

  • Mārtiņš Galenieks, speciāli Ir
  • 03.07.2024
  • IR
Mārcis Kalniņš, SIA Baltic GSA īpašnieks.
Foto — Edmunds Brencis

Mārcis Kalniņš, SIA Baltic GSA īpašnieks. Foto — Edmunds Brencis.

Ceļojums ar kruīza kuģi sen vairs nenozīmē tikai dīku zvilnēšanu uz klāja, apgalvo ceļotājs un uzņēmuma Baltic GSA īpašnieks Mārcis Kalniņš, kura uzņēmums, atkopies pēc pandēmijas, uzņem jaunus apgriezienus

Kad uzrunāju Mārci Kalniņu, viņš uz manu ziņu atbild uzreiz un labprāt piekrīt intervijai, taču praksē viņu noķert, izrādās, nav nemaz tik viegli. Līdz brīdim, kad satiekamies, paiet vairākas nedēļas. Pats būdams aizrautīgs ceļotājs, kurš arī savu biznesu pratis iekārtot tā, ka gandrīz visu iespēj paveikt attālināti un Latvijā viņš pavada tikai apmēram pusi no sava laika.

Uzņēmuma birojs Rīgas centrā, kur visbeidzot satiekamies, ir neliels un kluss, tajā ir tikai pāris darba vietu, kolekcija ar kruīza kuģu modelīšiem un, kā jau pienākas tūrisma biznesā iesaistītam uzņēmumam, pasaules karte pie sienas. Mārcis izskatās možs un priecīgs. Šajā nozarē viņš darbojas, kopš 16 gadu vecuma, sākumā palīdzot savai mammai piederošā ceļojumu aģentūrā. Vēlāk strādājis patstāvīgi citur, ieguvis pieredzi, tad atgriezies ģimenes uzņēmumā. Vēlāk nodibinājis savējo, kurā samainījušies ar mammu vietām, Mārcis tagad ir īpašnieks, bet viņa pie dēla strādā. Baltic GSA ir 17 dažādu pasaules kruīza kompāniju oficiālais pārstāvis, un uzņēmums nodarbojas gandrīz tikai ekskluzīvi ar kruīzu piemeklēšanu un pārdošanu interesentiem.

Jaunākajā žurnālā