
Zīmējums — Shutterstock.
Dažas populārākās tērzēšanas programmas ir tik ļoti vienkāršotas, ka videosarunu var sākt ar pāris pieskārieniem ekrānam
Ja pandēmijā vispār iespējams saskatīt kaut ko vērtīgu, tad tā noteikti ir digitālo prasmju uzlabošana. Sākumskolas audzēkņi iemācījās datoru un viedierīces izmantot ne tikai spēlēm, bet arī jēgpilnam darbam. Vidējā paaudze papildināja zināšanas kopstrādāšanas platformu lietošanā, un seniori apguva vizuālu saziņu ar bērniem un mazbērniem, tos nesatiekot. Tiesa, vecākās paaudzes cilvēkiem bieži vien nācies pielāgoties bērnu izvēlētajiem risinājumiem, kas ne vienmēr bijuši parocīgi tieši senioriem, taču vismaz devuši iespēju sasniegt tuviniekus.
Lai arī digitālajā pasaulē specializētu, tieši vecāka gadagājuma cilvēkiem parocīgu risinājumu nav daudz, daži no universālajiem saziņas rīkiem lietošanā ir ērtāki par citiem. Vecmāmiņām un vectētiņiem nešķiet ļoti ērti darboties ar biznesa pasaulē populārajiem Zoom un MS Teams. Sapulces ieplānošana un ielūguma saites sūtīšana viņu skatījumā ir lieka ķēpāšanās, kurā turklāt var pieļaut kļūdas.