“Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks” – ar šādu manifestējošu skaitāmpantu gandrīz katrs latvietis bērnībā tika modināts Pūpolsvētdienas rītā. Labu veselību piesaucam dažādos tautas ticējumos, bet pie kādiem rezultātiem esam nonākuši?
Sarunājoties ar līdzcilvēkiem, it īpaši ar jauniem un ekonomiski aktīviem ļaudīm, redzu, ka arvien vairāk pagurstam no informācijas gūzmas. Liela daļa sabiedrības pat kļuvusi imūna pret mediju virsrakstiem, ziņu sižetiem un fotogrāfijām no karstajiem punktiem. Tas ir saprotams, jo dzīve turpinās.
Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2024. gada sākumā Latvijā dzīvoja 356 tūkstoši bērnu – gandrīz piektā daļa no kopējā iedzīvotāju skaita1. Salīdzinot ar 2023. gada sākumu, bērnu skaits ir samazinājies par pieciem tūkstošiem. Kopš 2016. gada sākuma kopējais bērnu skaits palielinājies par 1,1%.
Efektīva komunikācija starp pacientiem un medicīnas personālu veicina pacientu uzticību veselības aprūpes iestādei, kas savukārt uzlabo ārstēšanās pieredzi un apmierinātību ar sniegtajiem pakalpojumiem.
Šogad 8. martā beidzās mana pilnvarojuma līguma termiņš Austrumu slimnīcas padomē. Taču, godīgi sakot, to gaidīju jau vairāk nekā divus gadus.
Spainis mīklaina šķidruma vēderā. Tad atkal un atkal. Kad Lielbritānijā dzīvojošais latvietis bija nomocījies jau septiņus mēnešus un vietējie mediķi tā arī nespēja viņam palīdzēt, pacients nolēma lūgt palīdzību dzimtenē
Pateicoties precīzām digitālām orgānu vai kaulu kopijām, ārstēšanas plāni kļūst efektīvāki.
Ko mēs pārbaudām biežāk - savu automašīnu vai savu veselību? Latvijā katru gadu auto īpašniekiem nepieciešams iziet automašīnas tehnisko apskati, taču par savas veselības tehnisko pārbaudi atceras retais. Kāpēc valstī, kurā ir vismazāk veselīgi nodzīvoto dzīves gadu Eiropā, mēs biežāk pārbaudām un rūpējamies par savu mašīnu nevis veselību? Un kā motivēt un atgādināt cilvēkiem domāt par savu veselību?
Latvija pirmdien daudzos atbalsta pasākumos pauda solidaritāti ar Ukrainu, kurā pirms trim gadiem sākās Krievijas pilna mēroga iebrukums. Saeima pagājušajā nedēļā pieņēma paziņojumu par solidaritāti ar ukraiņu tautu un atbalstu Ukrainai līdz tās uzvarai. Par to balsoja 82, pret — partijas Stabilitātei! deputāti. Latvija trīs gadu laikā Ukrainas militārajam atbalstam novirzījusi ap pusmiljardu eiro.
Krīzes situācijas, tādas kā hibrīddraudi, bruņoti konflikti, dabas katastrofas, pandēmijas un ekonomiskās krīzes, nereti rada lielus izaicinājumus cilvēktiesību ievērošanā. Šādos apstākļos valstīm un starptautiskajai sabiedrībai jānodrošina, ka pamatbrīvības un tiesības tiek aizsargātas, pat ja situācija prasa drastiskus pasākumus.
Sievietes gāja pie neirologa, bet piedzīvoja seksuāla rakstura hipnozes mēģinājumus. Tikai pēc atkārtotām sūdzībām Veselības inspekcija liegusi ārstam strādāt. Policija turpina vērtēt, vai noticis noziegums. Ārsts visu noliedz
Rakstu sērija par prasmīgiem ārstiem, kuri ir palīdzējuši pacientiem ar retām vai vēl nebijušām diagnozēm
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!