Kādi ir zāļu cenu reformas pirmie rezultāti? Veselības ministrija uzsver — recepšu zālēm cenas ir kritušās. Taču Ir pētījums atklāj, ka populārākie bezrecepšu medikamenti aptiekās tagad maksā vairāk
Lai dotu iespēju Gabrielam Mutoram dzīvot, nepieciešams gandrīz pusmiljons eiro. 19 gadus vecā puiša stāsts izgaismo problēmas vēža pacientu ārstēšanā un liek veselības ministram ķerties pie steidzamiem risinājumiem
Slepena valdības sēde. Skopi politiķu komentāri, no kuriem maz ko var saprast. Kad lemtais nāk gaismā, soctīklos saceļas vētra. Tad ministrs sasauc preses konferenci un atklāj skaudro patiesību — nodokļu maksātājiem jāatvadās no 500 miljoniem eiro. Tos turpmāk novirzīs dzīvību glābšanai, lai apmaksātu zāles vēža pacientiem un citiem, kam ārsti izrakstījuši valsts kompensētos medikamentus, bet iepriekš naudas pietrūka.
Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Kristians Fokerots svētdien kļuva par Eiropas čempioniem.
Siliņas valdība nepakļāvās zāļu tirgotāju spēcīgā lobija spiedienam
Retās slimības ir viens no medicīnas un sabiedrības lielākajiem izaicinājumiem, kas prasa gan zinātnisku progresu, gan sabiedrības atbalstu. Latvijā pēdējo gadu laikā ir veikti nozīmīgi soļi reto slimību diagnostikas un ārstēšanas uzlabošanā, tomēr joprojām viens no akūtākajiem izaicinājumiem, kas ietekmē pacientu piekļuvi nepieciešamajai aprūpei, ir finansējuma neesamība kompensējamo medikamentu iegādei vai šādu medikamentu nepieejamība Latvijā, kas pacientus, zinātnes progresu un ārstus daudzās situācijās ieliek spīlēs. Turklāt nesen pieņemtais Veselības ministrijas lēmums šogad nepiešķirt finansējumu jauno reto slimību medikamentu iekļaušanai kompensējamo medikamentu sarakstā ir straujš lēciens atpakaļ, vēl vairāk palielinot plaisu starp situāciju Latvijā un Eiropā.
Saistībā ar speciālo avioreisu izmantošanu laikā, kad viņš bija premjerministrs, Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien paziņoja, ka no 10. aprīļa atstās ārlietu ministra amatu. 11. aprīlī Saeima varētu balsot par jaunu ministru. Ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu par Kariņa lidojumiem speciālajos avioreisos.
Laikā, kad atzīmē Pasaules Nieru dienu, ir vērts informēt sabiedrību par iespējām attālināt vai pat aizstāt nepieciešamību pēc dialīzes vai nieru transplantācijas, ar medikamentiem hroniskas nieru slimības ārstēšanai, kurus šim nolūkam pagaidām neiekļauj Kompensējamo zāļu sarakstā par spīti informācijai gan par medikamentu efektivitāti, gan par farmakoekonomisko izdevīgumu, kas ir statistiski ticami dati.
Ja kaut kas nedarbojas – tas noteikti ir jāsakārto un jāpadara strādājošs. Ja pieminu problēmas veselības aprūpē, piemēram, rindas pie ārstiem, bērnu zobārstniecības nepieejamību (rindā pie ortodonta ar vienu no saviem bērniem esmu jau divus gadus), ārstu speciālistu trūkumu, farmaceitu trūkumu, ģimenes ārstu pārslodzi, medikamentu un diagnožu ierobežoto apjomu kompensējamo zāļu sarakstā – šķiet, ka tieši tās varētu būt pirmās, kuras risināmas, ja ievērojam to, kas būtisks iedzīvotājiem. Protams, neviena no tām nav tūdaļ atrisināma un politisko kapitālu nekavējoties vairojoša.
Dzīves dārdzības pieauguma apstākļos iedzīvotājiem ir īpaši svarīgas to preču un pakalpojumu cenas, no kuriem nevar atteikties, lai būtiski nepasliktinātu dzīves kvalitāti. Starp tādiem, protams, ir pārtika un zāles. Zāļu gadījumā turklāt stāsts ir ne tikai par dzīves kvalitāti, bet arī par veselību un pat dzīvību. Recepšu zāļu cenas ir akūti svarīgas gandrīz katram Latvijas iedzīvotājam, tādēļ skaidrs, ka to izmaiņām tiek pievērsta arī ļoti liela uzmanība publiskajā telpā, meklējot cenu samazinājuma iespējas.
Veselības ministrs Hosams Abu Meri sola efektīvu e-veselību, jaunas zāles un skaidras ārstēšanas vadlīnijas pacientiem, un algu pielikumu mediķiem
Viss ir dārgs! Pārtika, energoresursi, zāles. Pārtikas grozā varam ielikt citus, lētākus produktus, varam taupīt, nelietojot elektroierīces, dzīvokļos noregulēt zemākas temperatūras, ierobežot pārvietošanos ar automašīnu, taču ir viena preču kategorija, no kuras atteikties nav iespējams: lai saglabātu veselību un pat dzīvību nedrīkst atteikties no ārsta izrakstīto zāļu lietošanas. Budžeta līdzekļi, tāpat kā nodokļu maksātāju daudzums mūsu valstī ir ierobežots, tomēr viens no efektīvākajiem veidiem, kādā valsts var rūpēties par savu iedzīvotāju veselību, ir medikamentu apmaksa, iekļaujot tos kompensējamo zāļu sarakstā. Jo zāļu atbildīga un līdzestīga lietošana var saglabāt veselību un ļaut izvairīties no iedzīvotāju nokļūšanas slimnīcā, kas valstij izmaksātu daudz dārgāk.
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!