“Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks” – ar šādu manifestējošu skaitāmpantu gandrīz katrs latvietis bērnībā tika modināts Pūpolsvētdienas rītā. Labu veselību piesaucam dažādos tautas ticējumos, bet pie kādiem rezultātiem esam nonākuši?
Pašlaik liekam stingrus pamatus Latvijas nacionālajai aizsardzības industrijai. To nosaka trauksmainā ģeopolitiskā situācija. Ir skaidrs, ka Krievija rada apdraudējumu Latvijai un iedzīvotājiem neatkarīgi no tā, kā turpinās karadarbība Ukrainā
Mākslīgā intelekta (MI) risinājumu loma uzņēmējdarbībā aizvien pieaug, piedāvājot arvien jaunas iespējas inovāciju attīstībai, kā arī produktivitātes un klientu pieredzes uzlabošanai. Aizvadītajā gadā MI izmantošana Latvijas uzņēmumos gandrīz divkāršojusies salīdzinājumā ar 2023. gadu, proti, no 4,53% 2023. gadā līdz 8,83% 2024. gadā. Tomēr vienlaikus iespējām šīs tehnoloģijas straujā attīstība rada arī virkni izaicinājumu, kā nodrošināt tās drošu un ētisku izmantošanu, uzņemoties atbildību par MI integrēšanu ikdienas darbībā.
Mākslīgais intelekts (MI) ir centrāla tehnoloģija, kas jau ietekmē ikdienu no biznesa līdz sabiedrības paradumiem. Valstis sacenšas MI attīstībā, un Latvija sper soļus, izstrādājot Nacionālā MI centra likumu. Taču, lai Latvija nepaliktu novērotājas lomā, nepieciešama gudra un ātra rīcība. Šī ir iespēja Latvijai ne tikai sekot līdzi pārmaiņām, bet arī pašai aktīvi piedalīties MI attīstībā, radot vidi, kas veicina inovācijas un ilgtspējīgu izaugsmi.
Janvāra vidū Rīgā norisinājās pasākums, kas iezīmēja svarīgu notikumu gan Latvijas, gan Eiropas ekonomikā – tika uzsākta Eiropā pirmās komerciālās biosveķu rūpnīcas celtniecība.
«Zaļais» betons, 3D dizains, izolācijas materiāli no skaidām un ražošanas atkritumu otrā dzīve. Kādus inovatīvus risinājumus šodien īsteno Latvijas būvniecības uzņēmumi
Laikā, kad aiz okeāna dārd draudi sākt tarifu karus un atņemt sabiedrotajiem derīgiem izrakteņiem bagātas teritorijas, kad klimata pārmaiņu sekas kļūst jo dienas, jo jūtamākas un kad pasaules tautsaimniecības nākotne ir biezā miglā tīta, svarīgi ir saglabāt mundru apņēmību. Psiholoģijā ir jēdziens «katastrofizēšana» — domāšanas nosliece, kas liek pastāvīgi dzīvot pārliecībā, ka nākotnē gaidāms vissliktākais iespējamais scenārijs. Protams, ir jāgatavojas arī nevēlamai nākotnei, tomēr jāatzīst, ka parasti nenotiek pats sliktākais. Ja dzīvosim mūžīgās bailēs, ka rīt, tēlaini izsakoties, uz galvas uzkritīs meteorīts, tad vienmēr izdarīsim mazāk, nekā mums ir pa spēkam.
Kāpēc ieguldīt jaunuzņēmumu ekosistēmā
Kādu atbalstu jaunuzņēmumiem iespējams saņemt
5.—7. februāris
20 termini, kas jāzina katram jaunuzņēmumu vides entuziastam
Latvijas ekonomikas un sabiedrības attīstībai ir būtiski nepieciešamas uzņēmumu investīcijas cilvēkos un iniciatīvās, kas veicina inovācijas. Tradīcija ziedot izglītības projektiem šobrīd vēl ir agrīnā stadijā, tomēr ir pienācis laiks saprast, ka, atbalstot mācību programmas, piemēram, digitālo vai uzņēmējdarbības prasmju pilnveidei, ieguldām nākotnē ar daudzdimensiju ieguvumiem gan uzņēmumiem, gan sabiedrībai kopumā. Uzņēmumu atbildība sniedzas tālāk par tiešajiem biznesa mērķiem – tā ietver arī sabiedrības un nozares kopējās ekosistēmas veidošanu. Atbalstot dažādas iniciatīvas, iespējams veicināt pozitīvas pārmaiņas Latvijas ekonomikā, palīdzot tai augt un attīstīties. Atbildība
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!