Pārmācīties mācīšanos • IR.lv

Pārmācīties mācīšanos

Ilze Medne
Ilze Medne

Ilze Medne, sertificēts integrālais koučs un raidieraksta HR Podcast veidotāja, slejā runā par līderību un personības prasmju attīstību.

Vai koučings var būt noderīgs dažādu līmeņu profesionāļiem gan privātajā, gan valsts sektorā? Mīti un patiesība par šo metodi

Mācīšanos esam pieraduši uzskatīt par lekciju vai semināru ar pasniedzēju, kurš stāsta par kādu noteiktu tēmu. Ja cilvēkam pietrūkst kādas noteiktas prasmes, tad viņam ir jāiet «mācīties». Un visa atbildība par šī procesa rezultātu ir novelta uz vadītāja vai pasniedzēju galda.

Taču tā nevajadzētu būt. Ar koučinga metodes palīdzību katrs pats kļūst par aktīvu sava mācīšanās procesa dalībnieku. Tas nozīmē, ka ne tikai tiek apgūtas jaunas prasmes vai zināšanas, bet arī attīstīta pašmotivācija un mācīšanās spējas, kas ir būtiskas mūžizglītībā.

Turklāt koučinga process veicina ne tikai profesionālo, bet arī cilvēcīgo prasmju attīstību. Pēc Pasaules Ekonomikas foruma 2023. gada pārskata var spriest, ka to nozīme profesionālajā dzīvē tikai pieaugs.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu