Raidījums “Mēs darām tā” iedvesmos ar zaļā dzīvesstila paradumiem kopienās • IR.lv

Raidījums “Mēs darām tā” iedvesmos ar zaļā dzīvesstila paradumiem kopienās

Publicitātes foto

Liepājas teātrī pēc iestudējumiem kostīmi, dekorācijas, rekvizīti un citi materiāli netiek izmesti, bet gan izmantoti atkārtoti. Jau gandrīz desmit gadus tur lietošanā ir elektroauto un aktieru mikrofonu darbināšanai ik gadu vairs netiek utilizētas vismaz 5000 baterijas. Šie ir daži no Liepājas teātra ilgtspējīgas saimniekošanas paradumiem, par ko vēstīs pirmās no kopumā 25 videostāstu epizodēm jaunajā VFS FILMS raidījumu ciklā Mēs darām tā.

Raidījumi no aprīļa būs skatāmi ReTV ēterā, un tos vadīs aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane, iepazīstinot ar planētai draudzīga dzīvesstila ikdienas paradumiem Latvijas kopienās, komūnās, kolektīvos, apkaimēs un vairāku paaudžu ģimeņu mājvietās. Stāsti būs pieejami arī portālā Ir.lv.

“Kopienas, kas apvieno kaimiņus, ģimenes, dažādu paaudžu cilvēkus un radniecīgu interešu entuziastus, iedvesmo ar saviem piemēriem, kā “domāt un dzīvot zaļi”. Mēs vēlamies parādīt, ka rūpēties par mūsu planētu nav apgrūtinoši un ka katrs var atrast sev piemērotāko un ērtāko veidu, kā dzīvot veselīgāk un videi draudzīgāk, tam piešķirot vēl lielāku jaudu, to darot kopā ar saviem līdzcilvēkiem, komūnu vai kolektīvu,” stāsta VFS FILMS vadītājs un producents Uldis Cekulis.

Katrs no videostāstiem sekos līdzi galveno varoņu dienas gaitām, īpašu vērību pievēršot viņu iestrādātajai zaļā dzīvesstila rutīnai, kas saistīta gan ar saimniekošanu mājās, darbā un dārzā, gan atkritumu šķirošanu, enerģijas avotu un transporta izvēli, ēšanas paradumiem, darba pienākumu organizēšanu un atpūtu. Tie ļaus ielūkoties, piemēram, patlaban Rīgā lielākās apkaimes biedrības pārstāvju ikdienā, kuri Grīziņkalnā rūpējas par zaļas un labiekārtotas ārtelpas izveidi, kā arī Pierīgas novadu mājsaimniecībās, vērtējot dažādu apkures veidu efektivitāti un draudzīgumu videi, dažādu mākslinieku saimniekošanas paradumos u.c.

Mēs darām tā iepazīstinās arī ar kādu komūnu, kas dzīvo galvaspilsētas centrā, un kur cieņā ir gan patika muzicēt un rīkot galda spēļu vakarus, gan rūpēties par mūsu planētu. “Manuprāt, zaļa dzīvošana nozīmē, ka es domāju un rūpējos par to, lai neatstātu cilvēcei izdedzinātu un pārtērētu pasauli. Pērku vietējo pārtiku, tādējādi samazinot transporta piesārņojumu. Nepērku lietas, kuras saplīst pēc pāris reižu lietošanas, rūpējos par energoefektīviem risinājumiem un dodu lietām otru dzīvi, cenšoties izmantot to, kas pieejams,” norāda komūnas Buratino teātris galvenais saimnieks, perkusionists un Kaņepes Kultūras centra saimnieciskās daļas vadītājs Kristaps Krolls.

Kopumā jaunais raidījumu cikls Mēs darām tā aicinās sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus par labu videi draudzīgam dzīvesveidam, lai arvien vairāk iedzīvotāju to neuztvertu kā pienākumu, bet iedvesmotos no laikabiedru dzīvesstila piemēra. Vienlaikus tas atraktīvā veidā veicinās izpratni par videi draudzīgu rīcību un prasmēm to pielietot ikdienā, rosinot nepieciešamo sabiedrības sociālo normu maiņu ilgtspējīga dzīvesveida īstenošanā.

Mēs darām tā videostāsti ir turpinājums dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņai Es daru tā!, kurā tapuši vairāk nekā 90 iedvesmojoši VFS FILMS radīti video stāsti par Latvijas cilvēkiem, kuri atraduši savu videi draudzīga dzīvesveida formulu. Raidījumu ciklu Mēs darām tā īsteno VFS FILMS ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu, tā pārraidi kanālā ReTv nodrošinās Re Media, un videostāstu epizodes būs skatāmas arī interneta vidē.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu