Nenobijās • IR.lv

Nenobijās

6
Anete Ašmane-Vilsone. Foto — Kristīne Madjare
Anda Burve-Rozīte

Aneti Ašmani-Vilsoni tagad pazīst kā drosmīgu žurnālisti, kas sāka šķetināt tēmu par pasniedzēju seksuālu uzmākšanos studentēm. Skandāls aizsākās Latvijas Mūzikas akadēmijā un plešas tālāk. Vai žurnāliste pētniecībā atradusi sevi, un būs jaunas tēmas?

Man bija bailīgi Anetes vietā. Gada nozīmīgāko klasiskās mūzikas ceremoniju Lielā Mūzikas balva, kas 12. martā notika opernamā, vēroju televīzijā, un tur viņa stāvēja — no skatuves sveicināja mūzikas un politikas zvaigznes zālē. Anete smaidīja, izskatījās pavisam mierīga. Tomēr es domāju par to, kā viņa jūtas. 

Dažas dienas pirms tam LTV raidījumā Kultūršoks bija skatāms žurnālistes veidots sižets par seksuālu varmācību Latvijas Mūzikas akadēmijā — septiņas studentes Ašmanei-Vilsonei bija atklājušas savus stāstus, sākot no nepiedienīgām īsziņām un beidzot ar spiešanu pie sienas auditorijā, lai noskūpstītu. Izrādījās, ka par vairākiem pasniedzējiem studentes augstskolas vadībai bija sūdzējušās gadiem, bet aktīva rīcība nesekoja. 

Šogad februāra sākumā augstskolas studējošo pašpārvalde rīkoja anonīmu studentu aptauju, kas atklāja uzmākšanos no vairāku pasniedzēju puses, publiski izskanēja Senās mūzikas katedras profesora Māra Kupča vārds. Tad arī rektors Guntars Prānis, senās mūzikas ansambļa Schola Cantorum dibinātājs, izdeva rīkojumu, kas vispārīgā veidā noteica, ka jebkāda uzmākšanās augstskolā neatbilst ētiskas uzvedības normām. 

Ašmane-Vilsone ir studējusi muzikoloģiju un klavierspēli šajā augstskolā. Viņa kā kultūras žurnāliste vēlējās tēmā ierakties dziļāk, jo pati bija piedzīvojusi uzmākšanos studiju laikā. Tiesa, intervijā Ir viņa sirsnīgi izsakās par savu klavierspēles profesoru Jāni Maļecki — līdzās sliktiem piemēriem šajā augstskolā, tāpat kā citās, ir arī labi. Savukārt žurnālistes Kultūršoka sižetam jau ir sekas, jo Valsts policija sākusi kriminālprocesu par studenšu liecībām.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu