Poļu disidents Mihņiks: Putins ir "Titānika" kapteinis • IR.lv

Poļu disidents Mihņiks: Putins ir “Titānika” kapteinis

2
Adams Mihņiks. Foto - Reinis Hofmanis

Slavenais poļu disidents Adams Mihņiks, neatkarīgās avīzes Gazeta Wyborcza dibinātājs un joprojām tās galvenais redaktors bija ieradies Rīgā kā dokumentālā kino režisora Vitālija Manska organizētā festivāla Artdocfest žūrijas loceklis. Žurnāls Ir devās intervēt viņu.

Mihņiks intervijā teic, ka ir pārliecināts – pārmaiņu laiks pasaulē pienāks, jo pat visgarākajai naktij pienāk beigas. Taču, kā tas notiks, šodien ļoti grūti pateikt. Viņš norāda, ka “neviens nedomāja, ka sprādziens Baltkrievijā būtu iespējams. Kremlī neviens nedomāja, ka komiķis Zelenskis varētu uzvarēt prezidenta vēlēšanās. Es nezinu, kas notiks. Tomēr domāju, ka Putins ir Titānika kapteinis — vada kuģi, kas nolemts iznīcībai. Pilnīgi noteikti. Pasaules «otrā spēcīgākā armija» zaudē karā ar Ukrainu jau divus gadus. Kā tas ir iespējams?”

Mihņiks uzskata, ka Krievija jau ir zaudējusi karu Ukrainā. Par Krievijas diktatoru Putinu viņš teic: “Es nevaru šodien izslēgt iespēju, ka viņš jau ir zaudējis prātu. Visi no viņa baidās, bet viņš ved Krieviju no sakāves uz sakāvi. Kur ir pozitīvie rezultāti Krievijai no šī kara? Neredzu nevienu. Viņi nonākuši izolācijā.”

Uz jautājumu, kā viņš vērtē to, ko jaunais, liberālais Polijas premjerministrs Donalds Tusks tagad dara ar valsts administrāciju, ar medijiem, Mihņiks atbild – labi dara. “Kā ir iespējams valstī atjaunot demokrātiju, ja sabiedriskie mediji lieto Trešā reiha, Gēbelsa valodu? Ja katru dienu valsts televīzijā dzirdi, ka Tusks ir vācu aģents? Ļoti grūti ir veidot demokrātiskas attiecības, ja visa vara un administrācija ir autoritārisma piekritēju rokās.”

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

 

Komentāri (2)

Uldis.M42 14.03.2024. 11.05

Par Titāniku jāpiekrīt. Ar šausmām varam tikai iedomāties, ja krievu baru būtu vadījis talantīgais Trockis. Tas noteikti nebūtu iemanījies 20 gadus gatavotu karu pāris dienās padirst 5 reizes tehniski un gaļas masas ziņā, vājākai vācu armijai.
Ja Putina vietā būtu bijis Navaļnijs, sapelējušās Gelendžikas pils vietā krieviem šodien būtu par 4-5 A-50 vairāk, bet par pārējo Putina un viņa bandas 24 gadu laikā nozagto, krieviem šodien būtu 2. armija pasaulē un tad, lai Dievs žēlīgs visai Eiropai. Tie, kuriem smadzeņu vairāk nekā nēģim, droši vien atcerās, kā Navaļnijs izteicās par Ukrainas iespējām atgūt Krimu un kā viņš gruzīnus nosauca par “grizuni” (grauzēji)

0
0
Atbildēt

0

Uldis.M42 14.03.2024. 10.48

Vecums nenāk viens. Slavēt Donaldu Tusku, kura valdības kurss ir izteikti pretukrainisks, ir tas pats, kas slavēt čekistu publiski piesmieto Savicka apteksni Vovu Dombrovski, kurš atdeva krievijas žīdiem 40 miljonus Latvijas nodokļu maksātāju naudas, lai Rietumu banka pārņemtu (faktiski norakstītu) viņa vairāk kā miljonu lielo parādu.
https://pietiek.com/img/illustr_lg/4910.jpg?v=21
Kuram no abiem 10.04.10. terora akta līdzdalībniekiem grūtāk noslēpt savu prieku par pastrādāto bezprecedenta noziegumu? Attēls uzņemts būtiski tai pašā vai nākošā dienā pēc Polijas prezidenta un elites noslepkavošanas. https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.gremicdn.pl%2Fimage%2Ffree%2F1808bd9f0757df7b92d837e1c3f455d8%2F%3Ft%3Dresize%3Afill%3A1200%3A716%2Cenlarge%3A1&tbnid=G05lt7jH-c4-8M&vet=12ahUKEwiiiKP-rPOEAxU8LxAIHdfmCDcQMygGegQIARA8..i&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2Fprawo-prasowe%2Fart12787911-tusk-i-putin-na-okladce-wsieci-gras-zapomnial-o-prawie-prasowym&docid=uCXACL4bvWZ6UM&w=1200&h=716&q=tusk%20putin&ved=2ahUKEwiiiKP-rPOEAxU8LxAIHdfmCDcQMygGegQIARA8
Kur tas plānprātiņš rāva, par “vācu aģents”, ja Tusks in Putina “miņetčica” atsūkātājs?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu