Zaudētās debesis

  • Dantiela Monisa, Domuzīme
  • 27.10.2023
  • Domuzīme
Ilustrācija — Sabīne Kjahjare

Ilustrācija — Sabīne Kjahjare

Žurnāls Domuzīme, 2023, nr. 5

Kails kā no mātes miesām viņš svēra 95 kilo, bet ādas žaketē un zābakos, kuros tajā spirgtajā marta vakarā viņš ienāca bārā ar zelta piespraudi žaketes atlokā, jau tuvu simtam. Piespraudei bija lāpstas forma, un tā bija sievas dāvana no viņu jaunības laikiem, kad noskaidrojās, cik ļoti viņam patīk dārga paskata mantas. Viņš nebija izskatīgs, tomēr gaišās ādas, viļņaino matu, līdz spīdumam nopulēto nagu un makā blīvi satūcīto banknošu dēļ viņu gandrīz varēja par tādu noturēt. 

Ieiedams Albatrosā, viņš apstājās durvīs un iztēlojās, kā viņa ķermenis piepilda ailu, dodams viesiem laiku uzmest acis un mēģināt uzminēt, kas viņš varētu būt. Mūzikas automātā, kas meta uz sejas krāsainu gaismu, skanēja Temptations, un pārītis sieviešu pie netālā galdiņa pacēla acis no saviem pasteļkrāsas martini — viena no viņām sūkāja no dzēriena izņemtu ķirsi.

Jaunākajā žurnālā

Viss ir tikai situācija

Baltijas valstīm «labākais scenārijs šim laikam ir saspringts un bažu pilns miers», teic Reins Rauds. Foto — Andrass Kralla

Tekstu banka

Ilustrācija — Pexels