Krievijas ignorance Kalnu Karabahā – nespēks vai aprēķins? • IR.lv

Krievijas ignorance Kalnu Karabahā – nespēks vai aprēķins?

8
Armēņu iedzīvotāju karavāna dodas prom no Kalnu Karabahas. Foto — Scanpix
Gunārs Nāgels

Ko nozīmē Krievijas bezspēks aizsargāt savu 2020.gadā sarunāto pamieru Kalnu Karabahā, kurai tagad ir uzbrukuši Azerbaidžānas spēki un panākuši turienes armēņu pilnīgu padošanos? Mēs varam sagaidīt, ka lielākā daļa armēņu pametīs savas mājas Kalnu Karabahā un pārcelsies uz pašu Armēniju.

Mieru it kā bija nodrošinājis līgums, kam Krievijas prezidents Putins bija līdzparakstītājs, un kādi 2000 Krievijas militāro spēku ‘’miera uzturētāji“ uz vietas.

Tomēr divu dienu operācijā 19.-20.septembrī Azerbaidžāna panāca galīgo uzvaru. Starp kritušajiem bija pieci krievu ‘’miera uzturētāji“, par ko Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs telefoniski atvainojās Krievijas prezidentam.

Kaukāzā vienmēr bijusi sarežģīta situācija. Kristīgā Armēnija bija ciešos draugos ar Krieviju, bet musulmaniskās Azerbaidžānas lielais atbalstītājs ir NATO valsts Turcija.

Krievija ir nopietni noasiņojusi, iebrūkot Ukrainā. Turienes karš ir samazinājis tās spējas rīkoties ar varu citur pasaulē. Tomēr šajā gadījumā ‘’citur pasaulē“ faktiski nav sevišķi ‘’citur“. Azerbaidžāna ir Krievijas tiešā kaimiņvalsts, un Armēnija atrodas tikai kādus 100 kilometrus no Krievijas robežas.

Zīmīgāk varētu būt tas, ka Azerbaidžāna eksportē naftu un dabasgāzi uz Eiropu, izmantojot vadus caur Gruziju un Turciju.

Tie daļēji atvieto Krievijas naftu un gāzi, ko Eiropa vairs nepērk. Vēl jo vairāk Krievijai tas dod iemeslus uzlikt grožus Azerbaidžānai.

Ukrainas kara mašīna lēnām un neatlaidīgi kustas uz priekšu. Uzbrukumi militāriem mērķiem okupētajā Krimā notiek arvien biežāk. Ukrainas dzīvā spēka zaudējumi nekur netiek minēti, bet tie noteikti arī ir lieli. Tik un tā, Ukrainas prezidents Zelenskis nelūdz ārzemju bruņoto spēku palīdzību, tikai bruņu tehniku un munīciju.

Paradoksāli, ka tieši Republikāņu partijas atbalstītāji Amerikā uzskata, ka ir jau pietiekami darīts Ukrainas labā un nevajadzētu piešķirt papildu finansējumu Ukrainas atbalstam.

Demokrātiskās partijas atbalstītāji ir labvēlīgāk noskaņoti par palīdzību Ukrainai.

Varam priecāties par Krievijas bezspēku Armēnijas–Azerbaidžānas konfliktā un par Ukrainas progresu, var bažīties par turpmāku materiālu atbalstu Ukrainai no Rietumiem, bet nekad nedrīkst aizmirst divas lietas – Krievijas kodolieroču arsenāls var iznīcināt visu Eiropu un ASV, un šī arsenālā lietošanas noteicēja garīgais līdzsvars ir apšaubāms.

Gunārs Nāgels ir Austrālijas latviešu laikraksta ”Latvietis” redaktors. Komentārs pārpublicēts no 2023.gada 27. septembra izdevuma.

Komentāri (8)

kolpants 29.09.2023. 16.33

Такой знаток извращенцев, что тут даже интересно, почему такой знаток…)

0
0
Atbildēt

2

  Uldis.M42 > kolpants 29.09.2023. 17.07

  Atšķirībā no homo russicus, kam 1000 negatīvās selekcijas gados izstrādājies noturīgs verga gēns ar 47 hromosomām, homo sapiens izprot cēloņu un seku sakarību un tāpēc ir tāda nozare, kā rusoloģija, kas pēta, kāpēc jūs esiet tik tumsonīgi asinskāri sadisti un kad jums nav iespēju pierīties humānu tautu asinis, tad, kā rāda Гулагу-нет Официальный канал, jūs rijiet savas sugas īpatņu, tādu pat NKVDešņiku pēcteču – necilvēku asinis.
  .
  Русофобия – это антифашизм XXI века!
  Каким образом Россия сумела родить из себя безумного маньяка, патологического убийцу и садиста, уголовника в самом буквальном смысле слова – родить, вручить ему абсолютную политическую власть и дать карт-бланш на любые авантюры и преступления, которые в конце концов поставили не только его лично, а и всю страну, весь народ, даже всю ее многовековую культуру вне закона в мире?
  Несомненно, этот человек, будучи каким-то дьявольским соединением всех возможных пороков без единой не то что добродетели, а просто человеческой черты (даже у Гитлера можно найти что-то человеческое – но не у него!), оказался удивительно созвучен тому, что условно можно назвать «национальной душой», в том смысле, что его личные комплексы маленького, злобного, мстительного, обделенного в детстве человечка срезонировали с комплексами коллективного бессознательного. Поколения чекистов, вертухаев, гопников, урок произвели наконец конденсат чистого Зла, каким мы видим сейчас этого человека и это общество, в котором он оказался возможен.
  Теперь уже ничего невозможно откатить назад и поправить. Россия сама себя назначила на роль главного врага человечества и в этой роли утверждена. На наших глазах стремительно разворачивается самоубийство целой цивилизации – и остается только молиться, чтобы она не утащила за собой всю планету в ядерном огне.
  Павел Шехтман
  https://ipvnews.org/2nd_column/images/zopa.jpg

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Uldis.M42 > kolpants 29.09.2023. 20.30

  Kurš rusologs var nebūt “знаток”?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Uldis.M42 28.09.2023. 12.30

Neskatoties uz to, ka pēc Maskavas rīkojuma plānprātinš Pašiņjan, kurš bija gatavs izlaizīt Putina anālās vagīnās visapslēptāto kaktiņu, iebruka Kazahstānā, kremlis ne pirkstiņa nepakustināja. lai palīdzētu tam saglabāt okupēto Kalnu Karabahu.

0
0
Atbildēt

1

  kolpants > Uldis.M42 29.09.2023. 08.56

  Совсем уже кукуха поехала))) Армения даже не граничит с Казахстаном.
  Или это в лучших традициях Геббельса-чем круче вранье, тем легче в него верят люди? тем более в нынешнее время принято верить в то, во что приятно верить, и не проверять утверждения.
  P.S. тяга к некоторым частям Путина становится уже слишком явной, тайные мечты пробиваются?))))

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > kolpants 29.09.2023. 11.04

  Redzi, krieveli, tev atmiņa vēl īsāka, nekā manai akvārija zivtiņai. Kad pagājušā gada janvārī Kazahstānā bija plaši protesti pret kremļa ielikteni Tokajevu, armjaška putinosos pirmais atsaucās uz pahana rīkojuma, palīdzēt tam noturēt varu un ieveda savus spēkus Kazahstānā, kas kopā ar krieviem nogalināja simtiem protestētāju.
  Kas attiecas uz atsevišķām Putina daļām, neskatoties uz to, ka pat Suvorova un Nahimova kara skolu pusaudžu plikie dupši tam sen jau vairs neizraisa erekciju, tas vienalga ir iemanījies uz sava mazā un mīkstā daikta samaukt jūs, debilo krievu bidlomasu, visus 70 – 80 miljonus, vai cik jūsu vēl ir palicis.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Uldis.M42 29.09.2023. 13.14

  Смешались в кучу кони, люди – да ты совсем плох)).
  Это, наверно, из-за того, что Suvorova un Nahimova kara skolu pusaudžu plikie dupši tam sen jau vairs neizraisa erekciju? Или наоборот, из головы не выходят?))

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > kolpants 29.09.2023. 14.20

  Pat necenties oponēt, tam, ka Pašinjan krieviem par prieku naidojoties ar labiem kaimiņiem ir gatavs pazaudēt valsti, ka viskrieviskākais necilvēks uz planētas, Putins, ir pedofīls, bet jūs, absolūtā ļaunuma nesēji, slimā asinskārā krievu pasaule, esiet viņa bezierunu vergi.
  Kāpēc jāpiemin tā izdzimteņa seksuālā orientācija, tāpēc ka sadisti: Kaligula, Nerons, Vladimirs Asinssaule, Ņevas Aleksandrs, Ivans Bargais, Pēteris I, Ļeņins un Staļins arī bija pederasti – pedofīli.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu