Liels un mazs • IR.lv

Liels un mazs

Edgars Kaufelds (pa kreisi) un Mārtiņš Eihe. Foto — Jānis Leščinskis
Edīte Tišheizere

Latvijas Leļļu teātris sāk sezonu ar cerībām atgriezties savās mājās un mērķi spēlēt izrādes visu vecumu skatītājiem, saka tā direktors Mārtiņš Eihe un jaunais galvenais režisors Edgars Kaufelds

Šī sezona Latvijas Leļļu teātrim būs astoņdesmitā, bet apaļo jubileju kolektīvs grasās atzīmēt tikai 2024. gadā. Nākamā gada svinības paredzētas ar vērienu: būšot gan īpaša, vismaz Baltijas mēroga konference, gan meistardarbnīcas visās leļļu teātra jomās — aktiermākslā, leļļu veidošanā, vadīšanā un pat šī specifiskā skatuves mākslas veida kritikā. 

Bet šosezon notiks pamatīga Latvijas tūre ar pusi no teātra mūža — 40 gadus — spēlēto izrādi Un atkal Pifs. Cerams, jau novembrī notiks atgriešanās savās telpās, atjaunotajā teātra ēkā Barona ielā, un turpināsies dienišķais darbs ar jaunu uzvedumu iestudēšanu, repertuāra pārvērtēšanu un dažādām aktivitātēm, lai pildītu valsts deleģētos uzdevumus vienīgajam bērniem un jaunatnei domātajam teātrim. Un vienlaikus paplašinātu auditoriju un pieradinātu Latvijas teatrāļus, ka lelles ir universāla māksla visiem skatītājiem. 

Turklāt teātrim būs jauns galvenais režisors Edgars Kaufelds, kurš te strādājis jau kopš Latvijas Kultūras akadēmijas absolvēšanas 2008. gadā, spēlējis pats un iestudējis vairāk nekā 10 izrādes, arī pavasarī tapušās, Erika Ādamsona prozas iedvesmotās Smalkās kaites. 

Kāpēc Edgars būs galvenais režisors, nevis mākslinieciskais vadītājs? Un vai tad tas nav viens un tas pats?
Mārtiņš Eihe. Radošos jautājumus lemsim visi kopā mākslinieciskajā padomē, bet galvenā režisora galvenais uzdevums būs rūpēties par trupu: skatīties, kas viņiem nepieciešams izaugsmei, kādas meistardarbnīcas rīkot, kādus māksliniekus uzaicināt. Un sekot līdzi izrādēm.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu