Jana un Edgars Brieži, miniatūru veidotāji • IR.lv

Jana un Edgars Brieži, miniatūru veidotāji

Pinokio istaba prasījusi samērā daudz laika. Edgars veidojis gan miniatūrus kokgriešanas instrumentus, gan pats koka puisēns ticis atbilstoši sastiprināts no smalkām detaļām. Foto — Jana Briede
Alise Zita Zeidaka

Turīgas ģimenes 17. gadsimtā amatniekiem pasūtīja leļļu mājas kā savu namu miniatūras versijas. Tās bija ekskluzīvas dāvanas meitām un sievām. Jana un Edgars Brieži pie miniatūru veidošanas nonāca līdzīgi. Viņu meitai Esterei bija apmēram trīs gadi, kad vecāki gribēja iegādāties leļļu māju, taču veikalu piedāvājums viņus neapmierināja. Pārāk «plastmasīgas», košas un neatgādina reālo dzīvi. Tāpēc Jana un Edgars nolēma uztaisīt paši. Radošs gars, rokdarbi un amatniecība abiem nav sveša — Jana ir datorgrafiķe un fotogrāfe, bet nodarbojusies arī ar floristiku un dekorēšanu, savukārt Edgars ir mēbeļu galdnieks, kurš šobrīd strādā par butaforu Latvijas Nacionālajā operā un baletā. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu