Vatņiku ekspozīcija • IR.lv

Vatņiku ekspozīcija

12
Aivars Ozoliņš

Grevcovas izdarības palīdz saredzēt demokrātijas nīdēju pazīmes

Glorija Grevcova no kremlinu partijas Stabilitātei! labi iederas Okupācijas muzejā. Varētu tur atrasties pastāvīgi kā interaktīvs eksponāts Vatnik Sovieticus. (Vai Rašistu vateniece, lai komisāre Bokša nesūta mūs uzreiz uz Kalnciema akmeņlauztuvēm par nelatviešu valodu.) Saeimas deputātiem taču ir atļauts savienot amatu ar «pedagoga» un «radošo» darbu. Tiesa, pie eksponāta būtu jāpieliek brīdinājums par saturu, kas «var nomākt, izraisīt riebumu vai šokēt». Bet tieši tāds acīmredzot bija viens no viņas akcijas mērķiem.

Saeimas deputāte Grevcova no Ropažiem nesen nodeva zvērestu latgaliešu valodā (lai viņas auditorijai izklausās vēl rēcīgāk?), ka aizstāvēšot Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti. Bet pagājušo svētdien ielika tiktokā video no «tā saucamā» Okupācijas muzeja, kur gids stāstot «paralēlo, savu izdomāto vēsturi», «fakti nesakrīt», «mūs muļķo». «Izejot caur šo muzeju, saproti, kas ir īsta propaganda.»

Efekts sanāca pat labāks, nekā varbūt bija cerēts. Daudziem video redzējušajiem ir patiess riebums un sašutums. Kopš neatkarības atgūšanas, kad attieksme pret okupācijas faktu bija kritērijs, vai Latvijas valsti uzskata par Latvijas Republiku vai par padomju republikas turpinājumu, okupācijas noliegšana jau kur tie laiki nav vairs pat Krievijas ārlietu resoram aktuāla. Un te pēkšņi to apšauba Saeimas deputāte!

Taču partijas brigāde laikam attapa, ka Glorijai draud smagas tiesiskas sekas. Valsts drošības dienests ir ierosinājis pārbaudi. Deputāts Edmunds Jurēvics (JV) lūdz ģenerālprokuroru izvērtēt, vai nav pārkāpts Krimināllikums. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu