Janvāris Holivudā • IR.lv

Janvāris Holivudā 2

Nellija Ločmele

Ķiršsarkani samta zviļņi kinozāles pustumsā, ko izgaismo galda lampiņu siltais mirdzums. Izmeklēta publika, kam jābalso par Oskara balvas kandidātiem. Tāds bija mans pirmais kinoseanss Holivudā — aizvadītajā nedēļā Soho House klubā notika mūsu Oskara kandidātes, Viestura Kairiša filmas Janvāris izrādīšana, kur man laimējās piedalīties un beidzot redzēt lenti uz lielā ekrāna.

Kad skatījos filmu pirmo reizi vēl Rīgā, datora ekrānā pēc tās uzvaras Traibekas festivālā šovasar, man ļoti patika universālā valoda, kas saprotama tālu ārpus Latvijas. Patīkami pārsteidza, ka mūsu barikāžu stāstu var parādīt tik talantīgi, nesentimentāli, cilvēcīgi. Galu galā, filmas lielā tēma — brīvība, jauna cilvēka pieaugšana un tautas izlaušanās no totalitāras varas — ir pieredzēta pasaulē neskaitāmas reizes, bet unikālu to padara sāpes un prieks, ko vēstures straumē piedzīvo konkrēts cilvēks, kam varam just līdzi. Kā Janvārī jūtam līdzi galvenajam varonim Jazim, kura pilngadības vētras sakrīt ar Atmodu.

Taču, sēžot smalkajā Holivudas kinozālē kopā ar Kinoakadēmijas biedriem, es īpaši novērtēju tikai latviešiem saprotamās kultūrzīmes, kuras ārzemju skatītājiem filmā paliks neatpazītas. Tā ir vesela pasaule! Ko mums Atmodas laikā nozīmēja TV raidījuma Labvakar ievadmūzika, kāda bija Juris Podnieka loma un kāds zaudējums bija viņa komandas operatoru nāve Bastejkalna apšaudē, to pa īstam saprast var tikai savējie.

Tāpēc dubults prieks, ka šī lieliskā filma — vienlaikus universāls un latvisks brīvības stāsts — pārstāv šogad mūsu valsti Oskaru skatēs. Konkurence sīva, bet turu īkšķus!

Komentāri (2)

Sskaisle 15.12.2022. 16.03

es saprotu tā, ka Vacijas valdības plāniņš ir likvidēt dzimumus kā tādus – ar likuma spēku un visus pasludināt par kvīriem. Nedefinējot – kas tad ir kvīrs, bet nu apmēram tā, ka dzimums ir tāds, kā katrs izjūt to. Piemēram, es salaboju saplīsušas durvis un jūtos kā vīrietis, bet uz ielas sabīstos no žurkas , iekliedzos un atkal esmu sieviete – labi – es vulgarizēju. \\Bet IR žurnālisti – uzrakstiet, kas notiek Vācijā.

Kāpēc krievi un vācieši, nevis piemēram, igauni, vai leiši, vai čehi mūs māca, kā dzīvot. Ko dara krievi – komunisti mes redzam diezgan detalizēti, bet ko dara nacistu mazmazbērni ?
Nu uzpsiež dzimummaiņu bērniem, gatavo marihuānas legalizāciju, bet ko ellē šitas nozīmē?

https://www.cicero.de/innenpolitik/queer-transgender-queerfeminismus-bundesregierung-judithbutler

Als Bürger habe ich Angst, was Sie mit meinen Kindern vorhaben“

Vor wenigen Wochen beschloss die Bundesregierung den sogenannten Aktionsplan „Queer leben“. Doch nicht etwa der Abbau der Diskriminierung steht darin im Vordergrund, sondern die umfassende Durchdringung der Gender-Ideologie in allen gesellschaftlichen Bereichen.

VON RIEKE HÜMPEL am 10. Dezember 2022

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 15.12.2022. 15.56

bet es neskatīšos, jo kairiša – latgaļu šovinista – filma
principi paliek principi un spītība jau tāds princups arī ir

nopriecājos, ka saeima nepieņema to geju likumu, nu principa pēc nopriecājos, jo uzskatu, ka lgtb ar prezi levitu bija jaatvainojas mums par mūsu apmelošanu, nomellošanu , un vēl uzskatu, ka lgtb nevis grib iekļauties, bet grib mūs iekļaut

identificēšos ar spītīgu vecu kazu sētas vārtos , bet neskatīšos to filmu- vispār jūtos tā, ka vairs nesaprotu, kas pasaulē notiek, nāk virsū tie mellie, kad gribas aiziet tuksnesī un izgaist kā tādā mirāžā

+1
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu