Radars Latvijā • IR.lv

Radars Latvijā

Jaunā Vienotība, Apvienotais saraksts un Nacionālā apvienība pagājušajā nedēļā parakstīja sadarbības memorandu un vienojās par valdības deklarācijas pamattēmām. Līdztekus darbam pie valdības deklarācijas turpināsies sarunas par atbildības jomu sadalījumu. Par atbildības jomu proporciju — JV septiņi amati valdībā, ieskaitot Ministru prezidentu, AS un NA — katrai četri amati, partiju starpā strīdu neesot. Taču sarunas līdz otrdienai bija iestrēgušas, jo JV un Nacionālā apvienība gaidīja Apvienotā saraksta skaidru atbildi, vai tas ir gatavs virzīties uz priekšu valdības veidošanā sakarā ar atbildības jomu piedāvājumu, teica sarunvedējs Krišjānis Kariņš (JV).

No partijas Stabilitātei! Saei-mā ievēlētā Nadežda Tretjakova dienu pēc zvēresta nodošanas sakarā ar negaidītiem ģimenes apstākļiem paziņoja, ka noliek deputātes pilnvaras. Viņas vietā varētu stāties Jekaterina Dorošķeviča.

Saeimas vēlēšanās partijas iztērējušas vairāk nekā 5 miljonus eiro, liecina partiju deklarācijas. No 19 politiskajiem spēkiem ziņas par tēriņiem KNAB iesnieguši 18. Vienīgā to nav izdarījusi Kristīgi progresīvā partija, kas vēlēšanās saņēma mazāko balsu skaitu.

Satversmes tiesa (ST) pagājušajā nedēļā atzina par neatbilstošu valsts pamatlikumam aizliegumu ieslodzītajiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Tiesa secināja, ka šāda sabiedrības grupas automātiska izslēgšana no dalības pašvaldību vēlēšanās ir pretrunā ar vispārēju vēlēšanu tiesību principu. Martā ST bija atzinusi, ka neatbilst Satversmei ierobežojumi ieslodzītajiem balsot savu pašvaldību vēlēšanās, kurus bija apstrīdējis bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Viņam pagājušogad bija liegts piedalīties Ventspils pašvaldības vēlēšanās tāpēc, ka viņš atradās Centrālcietumā Rīgā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu