Āmurs bez sirpja • IR.lv

Āmurs bez sirpja 1

Nellija Ločmele

Galvaskauss, ielauzts ar āmuru… Vorhola stilā ieturētu, tādu varētu iztēloties šonedēļ notikušo ASV vēlēšanu emblēmu. Kaut atšķirīgu motīvu dēļ, tā derētu abās divpartiju sistēmas ierakumu pusēs un efektīgi izceltos uz nozīmītēm vai krekliņiem. Cepurēm derētu plīša vai plastmasas āmura kāts, kas rēgojas laukā no galvas, līdzīgi kā vikingu ragi.

Šīs vēlēšanas ASV, protams, ir galvas mežģis, taču āmura un galvaskausa sakrustošana nav mana ideja. To padsmit dienas pirms vēlēšanām izdarīja kāds sazvērestības teorijas pārlasījies radikālis, kurš agrā rītā ielauzās parlamenta apakšpalātas spīkeres mājās un, nesastapis viņu, uzbruka vīram. Par laimi, upuris ir dzīvs. Gluži kā ASV demokrātija, vismaz pagaidām.

Mana skarbā ironija vēl atpaliek no apokaliptiskajām nākotnes prognozēm, ko dzirdu šeit no pašiem amerikāņiem. 71% vēlētāju nesenā aptaujā atzīst, ka ASV demokrātija ir apdraudēta. Kamēr republikāņi berzē rokas par tuvo uzvaras «vilni» un demokrāti iespringst tradicionālajam starptermiņa zaudējumam, mediji uzsver šokējošo faktu — valsts lielākajā daļā uz vēlētiem amatiem pretendē kandidāti, kas… netic vēlēšanu likumībai! Proti, vairākums republikāņu kandidātu uztur Trampa melu teoriju, ka viņš esot uzvarējis 2020. gada vēlēšanās.

Daudziem ir bažas — ja vēlēšanu rezultātu noliedzēji nonāks amatos, tad mierīga varas nomaiņa ASV turpmāk būs tiešām apdraudēta. Iespējams, ar ieročiem rokās. Tikko Arizonā federālajam tiesnesim nācās apturēt bruņotus radikāļus, kas dežurēja pie iepriekšējās balsošanas vietām, iebiedējot vēlētājus. Vērojot šo briestošo haosu, galva var sākt sāpēt pat bez āmura pieskāriena.

Komentāri (1)

Sskaisle 10.11.2022. 08.22

Nevaru neuzrakstīt. Instagram sekoju pāris dizaineru kontiem.
Un nemainīgs ir tas,ka zviedrietes norāda – tā ir reklāma. Super stilīga skaista keramika- reklāma.
Latvietes reklamē to un šito- skaisti,ļoti,bet uzraksts,ka tā ir reklāma, ka tā nav dzīve neparādās.

Ak, un ja tik vien kreņķu būtu.
Amerikāņi jau tiks galā, bet kā būs ar mums?

Vakar ltv1 skatījos ziņas 18:00- tur uzstājas Rēzeknes krievi,kuri pārmet Aļošas aizvākšanu,jo Aļoša taču esot mūs izglābis no fašisma- ne korespondentes,ne studijā esošo diktoru komentāri šim krievu vēstījumam nesekoja.
20:00 skatījos tv3. Tur par Rēzeknē notiekošo stāstīja latviete – deputāte ..

Palieku pārluecībā,ka sabuedriskos medijus,ja ne pilnībā pārvalda ,tad noteikti būtiski ietekmē kremļa cilvēki. Un kremlis ar visu digitālo īstenību tomēr ir tuvāk Latvijai kā Asv .

Starp citu – to naudu,ko Latvija notrieks eirovīzijas ākstībām – ltv būtu iztērējis Norvēģijas seriāla Okupācija izrādīšanai Latvijā.

Bet laikam takš tas nav kremļa intetrsēs,tāpēc būs lēts prasts šovs ar pēdējo vietu un kaunu ….tā laikam vajag

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu