VIDEO: Diāna Avota Kākciema viedajā ciemā: “Pasaules sakārtošana jāsāk ar sevi” • IR.lv

VIDEO: Diāna Avota Kākciema viedajā ciemā: “Pasaules sakārtošana jāsāk ar sevi”

Publicitātes foto

“Pasaules sakārtošana jāsāk ar sevi, savu pagalmu un ciemu. Mēs esam tie, kas veidojam sabiedrību,” uzver Diāna Avota, Kākciema viedā ciema kopienas pārstāve. “Viedais ciems – tās nav tehnoloģijas, tā ir kopības sajūta un piederība ciematam. Tas viss ir ar mērķi darīt tā, lai visiem būtu labāka dzīve,” skaidro Diāna.

“Mēs daudz varam. Mums nav jāgaida pašvaldība, vai kāds “atbildīgais”, kas izdara. Cilvēkam ir rokas, viņš daudz ko var izdarīt pats,” ir pārliecināta Diāna.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu