VIDEO: Ieva Jātniece Kaldabruņas viedajā ciemā: “Ja esam dzīvi, tātad ir labi” • IR.lv

VIDEO: Ieva Jātniece Kaldabruņas viedajā ciemā: “Ja esam dzīvi, tātad ir labi”

Publicitātes foto

“Viena no vieduma pazīmēm ir apziņa: “Šis pāriet.” Laiks kustas. Ja mēs esam dzīvi, tātad ir labi, mēs to esam pārvarējuši. Mūsu uzdevums ir uzbūvēt laipu, pa kuru nākt jaunajai paaudzei, jaunajām idejām,” uzskata Ieva Jātniece, Kaldabruņas viedā ciema kopienas pārstāve.

“Mums kā vietai, kas draudēja pazust no pasaules kartes, ir svarīgi saņemt visu, ko mēs varam. “Viedie ciemi” ir viena no kustībām, kas mums ir ļoti atbilstoša,” stāsta Ieva. “Jebkurai vietai vispirms ir vajadzīgs “Viedums”, tikai pēc tam “ciems”. “Viedums” ir atslēgas vārds. “Viedums” nevienu kustību un virzienu nav padarījis sliktāku,” uzsver Ieva.

Viedie ciemi ir aktīvas iedzīvotāju kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus un radošus risinājumus, lai uzlabotu kopienas dzīves apstākļus un nodrošinātu ilgtspēju.

Kopš 2021.gada atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” visā Latvijā ir saņēmušas 18 kopienas, savukārt atpazīstamības zīmi “Ceļā uz viedo ciemu” – 22 kopienas.

Biedrība NEXT ir sagatavojusi TUESI.LV video stāstus par divdesmit Latvijas “Viedajiem ciemiem” un to kopienu līderiem, ļaujot ielūkoties “Viedo ciemu” ikdienā un kopienu līdzdalības aktivitātēs.

Projektu TUESI.LV :: Viedo Ciemu stāsti īsteno biedrība NEXT ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība NEXT.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu