Zvaigžņu lietus • IR.lv

Zvaigžņu lietus

1
Nellija Ločmele

Marmora galds greznajā vestibilā ir vēss, toties ādas krēsli ērti. Pulkstenis pāri pusnaktij, fonā skan moža klaviermūzika un dūc putekļusūcējs — apkopējs tīra milzīgu jūgendstila paklāju. Beidzamie svinētāji — Pepija un divi skeleti — nupat aizgājuši, bet aiz loga 8. avēnijā nerimst mašīnu straume un spožāk par zvaigznēm mirdz tūkstošiem uguņu. Ņujorka. Halovīna ballīšu nakts.

Aizvadītās nedēļas programma ar studiju biedriem Vašingtonā un Ņujorkā bijusi tik blīva un mutuļojoša, ka izniršana no iespaidu pārbagātības vēl tikai priekšā.

Starp citu, esam apmetušies viesnīcā, kur slavenais fiziķis Nikola Tesla pavadīja desmit pēdējos dzīves gadus, bet Hilarija Klintone atzina sakāvi pēc Donalda Trampa uzvaras vēlēšanās. Trīsdesmitajos gados celtais The New Yorker Hotel savulaik bija īsts tehnoloģiju pionieris un Manhetenas lepnums. Teslas numuriņu gan nesanāk apmeklēt, tas ir aizņemts.

Toties izdodas spert kāju citā leģendārā vietā Vašingtonā — Watergate Hotel 205. numuriņā, kura durvis rotā lakoniska plāksnīte «Skandāla istaba». Te apmetās kramplauži, kuru ielaušanās Demokrātu partijas birojā beidzās ar aizturēšanu un galu galā noveda pie prezidenta Niksona atkāpšanās 1974. gadā. Šo demisiju panāca The Washington Post žurnālistu neatlaidība, mēnešiem ilgi vācot pierādījumus, ka prezidenta komanda pirms vēlēšanām sarīkojusi ielaušanos un politisko konkurentu noklausīšanos, bet pēc tam traucējusi patiesības noskaidrošanai. Votergeitas skandāls ir pētnieciskās žurnālistikas leģenda, tāpēc selfijs pie Niksona demisijas raksta «Skandāla istabā» noteikti būs manā šī gada bilžu topā.

Komentāri (1)

Sskaisle 03.11.2022. 16.32

Nu 8.avēnija man arī saistās ar labām atmiņām un vispār – tur tāda kult.dzīve .
Neues Museum- ar Klimta gleznām un kur nu viss cits,bet….nu taču ko nopietnāku gaidu no Nellijas Amerikā.

Lūk, šodien vairākos medijos ir virsraksti- Latvijas cilvēki zaudē vairāk kā pusi savu nākotnes ienākumu neizvēloties pareizo nākotnes pensiju plānu.

Es to uzskatu par kārtējiem rupjiem meliem un manipulācijām,ko Latvijā veic komercbankas.

Levita apbalvotā bordāna partija gata eglīša personā ,kādu priekšlikumu izvirzīja!? – ka pensiju 2.līmeņa uzkrājumi esot jāatdod šodienas pensionāru uzturēšanai. Kurš normāls cilvēks ieguldīs naudu bankās,kurās jebkurā brīdī valdība to var paņemt- atņemt?
Otra lieta,ko šobrīd raksta- cilvēki neieguldot naudu pelnošākos projektos, neriskējot. Kas tur nepareizs? Ja bankas tik un tā vienmēr pašas ir trekni nopelnījušas ,bet ieguldītāji pat mīnusis paliek.

Vēl bieži dzirdēti varas pārmetumi,ka cilvēki neintetesējoties par savu pensijas uzkrājumu. Augustā biju Swedbankā. Lsi konsultētos par saviem uzkrājumiem. Darbiniece man nepateica pilnīgi neko jaunu. Pilnīgi tukša laika šķiešana. Kaut ko viņa nedrīkstēja teikt,kaut kas bija jājautā VSAA. Kad tai piezvanīju pirms 2 gadiem, darbiniece mani kā bērnu izrāja. Jo teicu,ka gribētu iet pirmslaika pensijā. Esot jāstrādā nevis jāslinko. Vismaz līdz 60 gadiem jāstrādā. Bet ja es jautāju- mani jākaunina?

Tādi esam. Skumji,ka tā. Domāju, iztēlojos,ka ASV mana soc.statusa un vecuma sievietēm neklājas vieglāk.

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu