Podkāsts nr.144: Vai oligarhi atkal raujas pie varas? Cik kreisi ir Progresīvie? Kerčas tilta spridzināšana — pavērsiena punkts? • IR.lv

Podkāsts nr.144: Vai oligarhi atkal raujas pie varas? Cik kreisi ir Progresīvie? Kerčas tilta spridzināšana — pavērsiena punkts?

podkāsts šķiltava
Pauls Raudseps

Kāpēc tikai brīvprātīgajiem ir pa spēkam palīdzēt ukraiņu bēgļiem uz Latvijas robežas?

Vēlēšanas nav beigas — tās ir tikai sākums. Pirms četriem gadiem pagāja trīsarpus mēneši, līdz tikām pie jaunas valdības. Būtu pāragri teikt, ka koalīcijas veidošanas sarunas arī pēc 14. Saeimas vēlēšanām tik ļoti ieilgs, tomēr šobrīd nav skaidrs, kā potenciālajiem partneriem izkļūt no pata stāvokļa, jo principiālais jautājums — ņemt valdībā Progresīvos vai neņemt — nepakļaujas kompromisiem. Vai nu Progresīvie ir kabinetā, vai nav.

Šajā raidījumā Ir žurnālisti Baiba Kļava, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps gan apspriež valdības veidošanas stratēģiju un taktiku, gan cenšas saprast, cik pamatoti ir Nacionālās apvienības un Apvienotā saraksta bieži skandētais, ka Progresīvie esot «pārāk kreisi», lai ar viņiem sadarbotos.

Viņi arī pievēršas ar karu Ukrainā saistītajiem notikumiem. Kas ir tie pašaizliedzīgie cilvēki, kas palīdz bieži vien vairākas diennaktis uz robežas gaidījušajiem ukraiņu bēgļiem, kad viņi beidzot iekļūst Latvijā no Krievijas? Un kā Kerčas tilta spridzināšana varētu ietekmēt tālāko kara gaitu?

Podkāstā Šķiltava Ir žurnālisti katru piektdienu izskaidro, apspriež un reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt šo podkāstu — abonēt Ir.

Paldies Konrada Adenauera fonda pārstāvniecībai Rīgā par atbalstu raidieraksta tapšanai. 

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu