Tiesiskums ir arī konservatīva vērtība • IR.lv

Tiesiskums ir arī konservatīva vērtība

7
Jānis Bordāns. Foto — Kristīne Madjare
Jana Altenberga, Pauls Raudseps

Tieslietu ministrs un Konservatīvo premjerministra kandidāts Jānis Bordāns par to, ar ko viņa partija atšķiras no Nacionālās apvienības, un par svārsta principu politikā

Iepriekšējās vēlēšanās daudziem par pārsteigumu Jaunā konservatīvā partija ieguva trešo labāko rezultātu un 16 deputātu mandātus. Kopš tam partija zaudējusi vienu no saviem spilgtākajiem līderiem, bijušo KNAB direktora vietnieci Jutu Strīķi, kura nomira 2020. gada martā. Lai gan šī valdība izpildījusi vienu no partijas skaļākajiem priekšvēlēšanu solījumiem — paaugstināt līdz 500 eiro minimālo algu un neapliekamo minimumu gan algām, gan pensijām —, tās reitingi nav spoži. Septembra sākumā veiktā Factum aptauja liecināja, ka par Konservatīvie pārdēvēto partiju balsotu tikai 4,7% vēlētāju.

Jūsu partiju sauc Konservatīvie. Arī Nacionālā apvienība sevi pozicionē kā konservatīvu partiju. Kuri tad ir īstie konservatīvie?
Mēs esam īstie konservatīvie. Mēs [no NA] kardināli atšķiramies ar attieksmi pret tiesiskumu. Nacionāļiem ir nulle svarīgums attiecībā uz šo jautājumu, bet Konservatīvajiem šis ir viens no būtiskākajiem argumentiem. Tiesiskums ir arī konservatīva vērtība, turklāt viena no pamatvērtībām visā pasaulē.

Nacionālā apvienība ir pacēluši «dabiskās ģimenes» karogu, bet jūs nācāt ar priekšlikumu Saeimā, kurā ietilpst arī viendzimuma partneru attiecību atzīšana. Vai jūs uzskatāt to par konservatīvu nostāju?
Tā ir konservatīva nostāja, jo mēs rūpējamies par ģimenes jautājumiem, un tas izpaužas ne tikai pabalstu izsniegšanā. Rūpējamies par to, lai Latvijā būtu pēc iespējas vairāk ģimeņu. Civilās savienības likums balstījās uz diviem vaļiem — viens ir Satversmes tiesas spriedums. Iespējams, mēs nebūtu nākuši ar šādu likumu, ja nebūtu šī sprieduma, tas jāatzīst. Visi domā par viendzimuma pāriem, bet šis ir likums, kas dotu rāmi tiem pāriem, kas faktiski dzīvo kopā, viņiem ir bērni, bet viņi šobrīd nereģistrējas. Varbūt iespēja reģistrēties ir viens solis uz to, lai viņi beigās noslēgtu arī laulību.

Kas ir jūsu sarkanās līnijas nākamajā Saeimā, veidojot koalīciju?
Tieši tā pati, kas mums bija arī iepriekšējā Saeimā. Tas ir viss, kas saistīts ar nelojalitāti valstij. Tā var izpausties tieši — atbalstā Latvijas šķeltniecībai un Krievijai, kā arī netieši — korupcijā, kas ir Kremļa iemīļotākais ierocis. Minot arī iepriekšējo jautājumu — homoseksualitāte ir viens no mīļākajiem veidiem, kā Kremlis iespaido amatpersonas. Homoseksualitāte, kas ir slēpta, tiek izmantota, lai šantažētu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu