Ukrainas kara balsis. Krieviju apsūdz vides iznīcināšanā

«Krievijas izraisītais karš nodara milzīgus postījumus videi. Zeme pēc apšaudēm paliek piesārņota ar smagajiem metāliem un ķimikālijām,» saka Anatolijs Pavelko. Foto no privātā arhīva
Mārtiņš Galenieks

Anatolijs Pavelko ir vides zinātnieks, organizācijas Vide. Cilvēki. Likums vecākais jurists un arī karavīrs, kurš vēl pirms dažiem mēnešiem sēdēja ierakumos Ukrainas ziemeļos, tolaik ielenktās Čerņihivas pilsētas apkaimē, kad okupantu karaspēks draudēja uzbrukt Kijivai. Šobrīd viņš dienesta pienākumus — jauno kareivju mācīšanu, kuras pārtraukumā man izdodas viņu sazvanīt — cenšas apvienot ar savas galvenās profesijas pienākumu pildīšanu. «Kara sākumā aizgāju armijā brīvprātīgi, tāpēc man ir vieglāk dabūt no armijas brīvu laiku,» viņš paskaidro. Tajā viņš kopā ar citiem aktīvistiem vāc un dokumentē pierādījumus par okupantu nodarīto postu videi, lai pēc karadarbības beigām sūdzētu Krieviju starptautiskajā tiesā, pieprasot reparācijas par zaudētajām vides vērtībām.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu