Kosmoss viņiem stāsta 46

Inga Spriņģe. Foto — Reinis Hofmanis
Anda Burve-Rozīte

Žurnāliste Inga Spriņģe ar kolēģiem no pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica piedāvā pētniecisko detektīvseriālu Karmas latvieši par maģiskās domāšanas biznesu Latvijā

Pandēmijas laikā uzņēmējdarbība ne tikai cieta, bet arī veidojās no jauna, turklāt ne visos gadījumos veselīgā veidā. Pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica izveidotāja Inga Spriņģe atklāja — kā reakcija uz Covid-19 laika izolāciju un trauksmi uzplaukst sociālo tīklu influenceru bizness, kas saistīts ar ezoteriku un sazvērestības teorijām. Viņi sāka piedāvāt konvencionālajai medicīnai, psihoterapijai, zinātnē balstītam veselīgam dzīvesveidam alternatīvus kursus un konsultācijas. Spriņģe kopā ar kolēģiem pētnieciskā detektīvseriālā desmit sēriju garumā parāda šā biznesa aizkulises. Kopš 30. augusta Karmas latviešus var skatīties platformā Go3, bet 6. novembrī filmu cikls nonāks pie TV3 skatītājiem. Kāpēc bija svarīgi šo tēmu izpētīt un vai latvieši vairāk tendēti paļauties uz maģisko domāšanu savas dzīves sakārtošanā, Spriņģe skaidro intervijā. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu