Uz kraujas kviešu laukā

Vjačeslavs Golovčenko. Foto no privātā arhīva
Laura Dumbere

Neilgi pirms kara sākuma Vjačeslavs Golovčenko tika atzīts par labāko jauno agronomu Ukrainā. Šosezon novadījis sēju un kulšanu 15 000 hektāru platībā. Viņš zina, ko nozīmē audzēt maizi kara laikā un kas šobrīd notiek ar Ukrainas lauksaimniecības nozari kopumā

Video ar ukraiņu zemnieku traktoriem, kas sakabē velk krievu tankus, pavasarī mums visiem bija kā īsi smaida mirkļi bēdu tumsā. Par godu šim fenomenam Ukraina nesen izdevusi īpašu pastmarku. Diemžēl mēs vai ik dienu uzzinājām arī par Krievijas nolaupītiem vai ostu noliktavās bezcerīgi bojāejošiem Ukrainas graudiem un degošiem labības laukiem. Pasaulē briestot pārtikas krīzei, 22. jūlijā beidzot tika parakstīta vienošanās starp Ukrainas, Krievijas un Turcijas pārstāvjiem par Ukrainas graudu drošu izvešanu pa Melno jūru, tomēr jau nākamajā dienā Krievija veica nodevīgu raķešu triecienu pa Odesas ostu. 2. augustā no Odesas beidzot izbrauca pirmais kravas kuģis ar Ukrainas kukurūzas kravu. Taču tālākā ukraiņu graudu eksporta gaita nav skaidri paredzama. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu