Radars pasaulē

Olga Homenko (67) skatās uz sava 38 gadus vecā dēla mirstīgajām atliekām, pēc tam kad viņa automašīnai Malaroganas ciemā netālu no Harkivas trāpīja krievu tanka raidīts šāviņš. Foto — Scanpix

Eiropas Savienība (ES) pirmdien paplašināja sankcijas pret Krieviju un vienojās aizliegt vairāk nekā divas trešdaļas Krievijas naftas importa. Līdz gada beigām paredzēts pakāpeniski pārtraukt naftas importu no Krievijas ar tankkuģiem pa jūru. Savukārt Vācija un Polija solījušas pakāpeniski atteikties no naftas importa pa cauruļvadiem. Pret pilnu Krievijas naftas importa aizliegumu iebilda Ungārija. Sankciju sestā pakete paredz arī atslēgt Krievijas lielāko banku Sberbank no starptautiskās maksājumu informācijas nodošanas sistēmas SWIFT, bloķēt vēl trīs Krievijas valsts raidorganizācijas un noteikt sankcijas personām, kas atbildīgas par kara noziegumiem Ukrainā. ES piešķirs Ukrainai deviņus miljardus eiro neatliekamām finansiālām vajadzībām, piemēram, lai maksātu algas valsts iestāžu darbiniekiem, kā arī nodrošinātu skolu un slimnīcu darbību.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu