Ukraiņu kara balsis. Cilvēki iet bojā, meklējot ūdeni

14. martā pienāca skumja ziņa, ka mirusi grūtniece, kura tika smagi ievainota dzemdību nama apšaudē Mariupolē. Mediķiem neizdevās glābt arī viņas bērniņu. Tajā pašā laikā Krievijas sūtnis ANO bezkaunīgi paziņoja, ka aģentūras Associated Press uzņemtās fotogrāfijas ir «viltus ziņa». Foto — Scanpix
Mārtiņš Galenieks

Situācija Ukrainas pilsētās, kurām Krievijas armija aktīvi uzbrūk, ir katastrofāla, stāsta Diāna Palkina (28), kuras dzimtā pilsēta ir Mariupole. Jau gandrīz no kara sākuma pilsēta atrodas Krievijas armijas ielenkumā, un aptuveni 300 tūkstoši mierīgo iedzīvotāju faktiski kļuvuši par ķīlniekiem. Viņa jau 10 gadus dzīvo Kijivā, bet Mariupolē palikuši tuvinieki, arī tēvs, kurš ar ieroci rokās šobrīd aizstāv pilsētu. 12. martā Diānai izdevies ar tēvu īsu brītiņu sazināties. Viņš paguvis pateikt tikai dažus vārdus: «Pilsētā ir līķu kalni! Apziņojiet sabiedrību! Mums vajag palīdzību! Ne humānās palīdzības konvoju, bet armiju! Loks ap mums noslēdzas!»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu