Paštestu sāga: turpinājums

Baiba Kļava, Nellija Ločmele

Kamēr mediji pagājušajā nedēļā centās noskaidrot, cik uzticams ir valsts iepirktais un skolām izdalītais Singclean tests, tā piegādātājs uzvarējis nākamajā cenu aptaujā — šonedēļ Latvija saņems vēl 3,15 miljonus šo testu, par kuru efektivitāti bija radušās šaubas

Šonedēļ Ir turpināja pētīt, vai ir neatkarīgi pierādījumi ķīniešu uzņēmuma Singclean ražotā un Latvijas valsts iepirktā Covid-19 paštesta efektivitātei, jo šo testu izmanto skolās.  Omikrona vilnis turpina velties, un testa uzticamība tagad ir īpaši svarīga, kopš skolās atcelta kontaktpersonu izolācija — tātad bērni, kuru inficēšanās netiek skrīninga testos laikus atklāta, turpina skolā aplipināt citus. Atgādināsim, ka šaubas par Singclean testu radās, kad atklājās, ka cits šī paša ražotāja tests Ērliha institūtā Vācijā nav izturējis neatkarīgu pārbaudi — tā jutīgums izrādījās 0%, bet Latvijas skolām piegādātais tests nebija institūtā pārbaudīts.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu