Teātris uz čemodāniem

Baltkrievu trupa ar papildspēkiem viesizrādē Rīgā. No kreisās 1. rindā: Vitālijs Ļeonovs, Natālija Ļeonova, Natella Belugina, Iļja Jasinskis, lietuviešu režisors Andrjus Darela, Aleksandrs Ratko, Lietuvas Krievu drāmas teātra aktrise Jevgeņija Karpikova. 2. rindā: Iļja Jasinskis un Anna Ivanova. Aizmugurē: Vasilijs Miničs. Foto — Ieva Salmane
Ieva Puķe

Baltkrievijā viņiem palika viss — mājas, draugi un vecāki. Grodņas un Minskas aktieri, kas tikko uzstājās Rīgā, jau gadu apmetušies Viļņā. Tāpat kā svešumā iestudētās lugas Trešā maiņa varoņi, viņi atvadījušies no ilūzijām. Kā saglabāt savu Baltkrieviju kaut vai aiz valsts robežām?

Tērpus izrādei, kas piektdien notika Rīgas Dirty Deal Teatro, viņi uzšuva no dārzkopības veikalos nopērkama sintētiska materiāla, ar kādu pārklāj augus pirms salnām. Viens no aktieriem, Vitālijs, uzrakstīja mūziku. Viņa 17 gadus vecais dēls Arsenijs piekrita būt par skaņu inženieri. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu