Viss pārējais tur ir

Elīna un Rūdolfs Gediņi. Foto — Reinis Hofmanis
Edīte Tišheizere

Horeogrāfi Elīna un Rūdolfs Gediņi gaida sava iestudējuma Ļoti labas minūtes pirmizrādi, jo tas ir stāsts arī par viņiem pašiem

Ja apstākļi būs labvēlīgi, 1. februārī Dailes teātrī vērsies priekškars neierastam un intriģējošam darbam: divi radoši tandēmi — horeogrāfi Elīna un Rūdolfs Gediņi un scenogrāfijas un kostīmmākslas meistari Reinis un Krista Dzudzilo — vienojušies sarunā par attiecībām un grūti atrisināmiem jautājumiem. Ļoti labas minūtes — tāds nosaukums dots šim stundu garajam uzvedumam. Darbs pie šīs izrādes Elīnai un Rūdolfam sācies ar vācu filozofa Valtera Benjamina (1892—1940) Maskavas dienasgrāmatu lasīšanu un karstu vēlēšanos filozofa precīzo vārdu iemiesot ne mazāk precīzā ķermeņa valodā. Ļoti labas minūtes — tā Benjamins apraksta dažus mirkļus, ko bezjēdzīgā dienā izdevies pavadīt kopā ar leģendāro latviešu režisori Asju Lācis, pie kuras devies uz pēcrevolūcijas smaguma plosīto Maskavu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu