Kādus iepakojumus varēs nodot depozīta sistēmā jau pēc nepilna mēneša? • IR.lv

Kādus iepakojumus varēs nodot depozīta sistēmā jau pēc nepilna mēneša?

Publicitātes foto

Lai informētu sabiedrību par gaidāmo depozīta sistēmu, kas savu darbību sāks jau 1. februārī, depozīta sistēmas ieviesējs Latvijā SIA Depozīta iepakojuma operators atgādina, ka depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) iepakojumus, kuros iepildīti bezalkoholiskie dzērieni, visa veida alus un citi alkoholiskie (līdz 6%) dzērieni. Iepakojumam jābūt bez būtiskiem bojājumiem, bet uz dzēriena etiķetes jāatrodas skaidri nolasāmam svītrkodam un Latvijas depozīta sistēmas zīmei. Plašāka informācija par depozīta sistēmā iekļautajiem iepakojumu veidiem atrodama www.depozitapunkts.lv.

Kādi iepakojumu veidi ir iekļauti depozīta sistēmā?

No 1.februāra depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) dzērienu iepakojumus. Šajos iepakojumos var būt iepildīti dažādi karbonizētie un nekarbonizētie bezalkoholiskie dzērieni (piemēram, minerālūdens, dzeramais ūdens, limonādes, enerģijas dzērieni, ledus tēja, sulas, nektāri), visa veida alus, kā arī citi fermentētie produkti ar alkohola saturu līdz 6% (piemēram, sidrs, alkoholiskie kokteiļi ar alkohola saturu no 0,5% līdz 6%). Svarīgi piebilst, ka depozīta sistēmā nevarēs nodot vīna un stiprā alkohola pudeles.

Plastmasas (PET), stikla un metāla iepakojumu veidu iekļaušanu depozīta sistēmā nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 519. Kā rāda pieredze gan kaimiņvalstīs, gan pasaules mērogā, tieši plastmasa, stikls un metāls veido lielāko dzērienu iepakojumu īpatsvaru, turklāt tie ir arī visbiežāk sastopamie izmestie iepakojumi dabā, uz ielām, sabiedriskās un izklaides vietās.

No 1.februāra iedzīvotāji varēs iepazīties ar depozīta sistēmā nododamo produktu sarakstu (reģistru), kas pieejams www.depozitapunkts.lv, sadaļā Tirgotājiem. Produktu saraksts tiks regulāri atjaunots.

Kritēriji nododamajam depozīta iepakojumam

Depozīta sistēmā varēs nodot tukšu un nesaspiestu vai nesaplēstu depozīta iepakojumu bez būtiskiem bojājumiem. Etiķetēm uz iepakojuma jābūt neskartām un ar skaidri nolasāmu svītrkodu un Latvijas depozīta zīmi, kas apzīmēs konkrētā iepakojuma piederību depozīta sistēmai, kā arī norādīs uz faktu, ka par šo iepakojumu ir iemaksāta depozīta maksa. Ņemot vērā, ka katrā valstī darbojas sava neatkarīga depozīta sistēma, citās valstīs iegādātus depozīta iepakojumus nodot Latvijā nevarēs.

Visos depozīta punktos plastmasas pudeles varēs nodot gan ar vāciņiem, gan bez tiem, taču depozīta sistēmas operators iesaka iedzīvotājiem nodot pudeles ar vāciņiem, jo tas nodrošinās arī vāciņu pārstrādi, un tādējādi – tīrāku vidi. Turklāt, atstājot pudeles vāciņu, būs vieglāk saglabāt iepakojuma sākotnējo formu.

Kur nodot sistēmā neiekļautos vai nederīgos dzērienu iepakojumus?

Tos dzērienu iepakojumus, kurus depozīta sistēmā nepieņems, joprojām varēs nodot esošajos atkritumu šķirošanas konteineros. Ja uz depozīta pieņemšanas punktu tiks atnests dzēriena iepakojums, ko nevar nodot depozīta sistēmā (piemēram, stiprā alkohola pudele vai ar depozīta zīmi nemarķēts iepakojums), vai arī nododamā iepakojuma etiķete vai pats iepakojums būs būtiski bojāts, to varēs izmest atkritumu šķirošanas konteinerā, kas atradīsies netālu no depozīta punkta, tādējādi parūpējoties par apkārtējās vides tīrību.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī Depozīta punkts Facebook un Instagram kontos.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu