It kā šķirti, bet kopā • IR.lv

It kā šķirti, bet kopā 9

Ilze Vēbere, Inese Liepiņa, Re:Baltica

Satversmes tiesas lēmums, ka pret vardarbību ģimenē vērstā Stambulas konvencija atbilst Satversmei, atņem juridiskus argumentus tiem, kuri jau piecus gadus pretojušies tās pieņemšanai un ratifikācijai. Taču galīgais vārds pieder Saeimai. Šajā cīņā konvencijas pretinieki var rēķināties ar spēcīgu baznīcas atbalstu, kas liek jautāt, cik reliģija ir šķirta no valsts

Stambulas konvencijas parakstīšana 2016. gadā nenāca viegli. Latvija bija palikusi pēdējā Eiropas Savienībā, kas to vēl nebija izdarījusi. Baznīcu atbalstīts, pret to cīnījās toreizējais tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA). Aizgāja pat tik tālu, ka viņa vadītā Tieslietu ministrija (TM) bez konkursa pasūtīja pret konvencijas ratifikāciju vērstu «juridisko analīzi», kuras autori atrada pēc izteikumiem sociālajos tīklos. Tas Latvijas politikā bija kas nepieredzēts. (Rasnačs no intervijas atteicās, jo kopš aiziešanas no politikas ar žurnālistiem nerunājot.)

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu