Lūši un lodes • IR.lv

Lūši un lodes 15

Zīmējums — Shutterstock
Laura Dumbere

Nav pamata šaubīties, vai Latvijas lūšu saime ir kupla, veselīga un stabila. Medības mūsu lūšu populāciju neapdraud. Bet būt vai nebūt lūšu medībām — tas gan ir karsts jautājums

Iespējams, stāsts par mednieku un sabiedrības konfliktu sākās 2016. gadā, kad medniece Gunita Kaņepe portālā Medniekiem.lv ievietoja fotogrāfiju ar nupat nomedītu lūšu mammu un komentārā izteica vilšanos, ka mazie lūsēni pasprukuši un palikuši nenomedīti. Tas izsauca milzīgu sašutuma vētru sociālajos tīklos un diskusiju par šādu medību lietderību un ētiskumu. Lai gan pagājuši pieci gadi, emocijas nav norimušas, un katra nākamā fotogrāfija ar nomedītu lūsi izsauc jaunu dusmu vilni. Ne tikai zinātnisko pētījumu, bet arī sabiedrības spiediena rezultātā Valsts meža dienests šajā medību sezonā ieviesis aizliegumu medīt lūšu mātītes, kurām ir kaķēni, un paudis siltu ieteikumu nemedīt lūšus ar dzinējiem bezsniega apstākļos. Ir samazināts arī pieļaujamais sezonā nomedīto lūšu skaits. 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu