Kā man pagāja šis gads. Inga Krupnova 5

Foto no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas arhīva
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Latvijas Infektoloģijas centra Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītāja gandrīz ik dienu cīnās par kāda Covid-19 pacienta dzīvību, bet novembrī viņa pati izslimoja šo slimību

Kopš pandēmijas sākuma pavasarī Ingas darba apstākļi mainījušies dramatiski. Visas sešas reanimācijas gultasvietas viņas vadītajā nodaļā gan toreiz, gan tagad aizņemtas. Taču tagad ir arī milzu spriedze, ko rada lielais pacientu skaits. Austrumu slimnīca ir galvenā, kas uzņem Covid-19 pacientus, un to skaits pēdējos divos mēnešos ir daudz lielāks nekā visos iepriekšējos pandēmijas mēnešos kopā. Decembra vidū šajā slimnīcā vienlaikus ārstējās gandrīz 300 Covid-19 pacientu, bet kopējais vīrusa pacientu skaits slimnīcās visā valstī pārsniedza 800.  «Situācija ir daudz sarežģītāka nekā pirmajā vilnī,» saka Inga. Covid-19 izplatās arī mediķu vidū. Inficējās arī Inga un viņas vīrs, kurš Austrumu slimnīcā strādā par traumatologu.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu