Podkāsts nr.57: Aizmirstais disidents; baltkrievu brīvības cīnītāja; meli paklupina ministru 1

podkāsts šķiltava
Pauls Raudseps
Print Friendly, PDF & Email

Ko Pūces demisija liecina par izmaiņām Latvijas politikā?

Disidents Gunārs Freimanis nav tik pazīstams kā Gunārs Astra vai Lidija Doroņina-Lasmane, tomēr šo uzskatos stingro cilvēku ir vērts atcerēties, un par viņu šonedēļ pastāsta Māra Miķelsone. Aivars Ozoliņš pastāsta, ko viņam intervijā līdz galam nevarējusi atklāt Baltkrievijas demokrātiskās kustības līdere Svjatlana Cihanauska. Abi kolēģi kopā ar Paulu Raudsepu spriež par VARAM ministra Jura Pūces demisijas iemesliem un sekām.

Podkāstā Šķiltava Ir žurnālisti katru piektdienu izskaidro, apspriež un reizēm arī iesmej par nedēļas politiskajiem un sabiedriskajiem notikumiem. Atklāj gan notikumu, gan pašu darba aizkulises, kurām neatrodas vieta tradicionālajā drukātā žurnāla rāmjos. Podkāsts ir pieejams Ir.lv, Spotify, Apple un Google Podcasts.

Labākais veids, kā atbalstīt šo podkāstu – abonēt Ir https://ir.lv/abonesana/zurnals-ir/ 

Paldies akciju sabiedrībai “Latvijas Finieris” par atbalstu raidieraksta tapšanai.

 

Komentāri (1)

Atis Priedītis 22.11.2020. 10.19

Ir cilvēki, kuri nemaz nevēlas lai viņu cildina kā disidentus un cītīgi apraksta un reklamē masu medijos. Viņiem pilnīgi pietiktu ar to, ka tiktu atzīta viņu esamība. Latvijā ir izveidojusies pilnīga absurda situācija attiecībā uz tiem, kuri tika pakļauti VDK psiholoģiskā terora vajāšanas metodēm. Latvijā tas tiek ne tikai noklusēts bet pat ir kategoriski aizliegts par šiem cilvēkiem rakstīt. Izrādās ka Googlē ir pieejami apmēram 4 miljoni lapu, kurās tiek rakstīts par šo metodi, kuru vāciski sauc Zersetzung. Vācijā šādi tika vajāti apmēram 4 tūkstoši cilvēku, Latvijā – daži simti. Pat nācijas “sirdsapziņa” rakstnieki ir nostājušies čekistu pusē un arī noliedz šādu vajāšanu esamību. Tas ir ne tikai skumji, bet pat traģiski.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu