Kārlis Līdaka, vēstures rekonstruētājs

Parasti 18. novembra rītā Kārlis Līdaka studentu korporācijas Fraternitas Academica rindās ar krāsu cepurīti galvā dodas studentu gājienā uz Brāļu kapiem. Tad atskrien mājās, pārģērbjas Latvijas armijas formastērpā, lai ietu vērot militāro parādi Daugavmalā. Šogad pasākumu nebūs, taču rekonstruēto pirmskara parādes formu viņš svētkos uzvilks tik un tā. Foto — Ieva Salmane
Ieva Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Omītes dzīvoklī Āgenskalnā, Talsu ielā, no sienas uz Kārli skatījās nopietns un akurāts, Latvijas Republikas armijas uniformā tērpies vīrs. Vectēvs Kārlis Līdaks. «Pēdējais amats pirms padomju okupācijas — Kara ministrijas Apgādes pārvaldes Finanšu daļas mobilizācijas virsnieks,» precizē mazdēls. Kā režīmam nelojālu viņu arestēja 1941. gada jūnijā un pēc gada nošāva Noriļskā neilgi pirms 49. dzimšanas dienas. Latvijā palika sieva Emīlija, dēls un divas meitas. Apbrīnojami, ka vecmāmiņa uzdrošinājās padomju laikos dzīvoklī atstāt portretu ar aizliegto simboliku, apbalvojumu lentītēm pie krūtežas. Paglabāja arī vīra Triju Zvaigžņu ordeni, Latvijas Atbrīvošanas kara piemiņas zīmi un citas medaļas, arī skaisto virsnieka jostas sudraba sprādzi un pat zobena pušķi.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu