Madara Blumberga, pacientu konsultante

«Tās ir neizstāstāmas izjūtas, kas rodas, kad izdodas sasmaidīties ar pusaudzi, kurš ārstējas. Kad bērns, kuram injicēju, «iedod man pieci». Kad varu aprunāties ar vecākiem par viņu izjūtām,» medicīnas māsa Madara Blumberga stāsta, kāpēc viņai patīk strādāt Bērnu slimnīcā. No novembra tās konsultatīvajā poliklīnikā viņa konsultēs arī pacientus. Foto no personīgā arhīva
Gunita Nagle

Nāciet iekšā — aiz maskas silti uzsmaidot, Madara 30. oktobrī, savā pirmajā pieņemšanas dienā, teica četrgadīgam puikam un viņa mammai. Tieši šis mazais hematoloģijas pacients jau pirms vairākiem mēnešiem licis Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas mediķu komandai domāt, kā palīdzēt bērniem, kuriem ārstēties slimnīcā nav nepieciešams, bet regulāra mediķu palīdzība gan ir vajadzīga. Latvijā ir apmēram 50—60 bērnu, kuriem ir hematoloģiskas slimības. Un, lūk, izdomāja — viņus visus konsultēs medicīnas māsa Madara! 

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu